ח"כ יולי אדלשטיין (הליכוד) אמר היום (ראשון) במהלך סיור שדולת ארץ ישראל בהר חברון כי אין מענה כרגע להשתלטות הפלסטינית הלא חוקית ביהודה ושומרון.

"אנחנו כאן בדרום הר חברון רואים לצערי הרב את המציאות שראיתי לפני זה גם בסיור שקיימתי בבנימין", אמר ח"כ אדלשטיין לערוץ 7. "התכנית המסודרת של הפלסטינים לחניקת ההתיישבות היהודית, מה שמכונה תכנית פיאד".

"לצערי הרב הבנייה של הפלסטינים לא זוכה לאכיפה של המנהל כפי שזוכה הבנייה היהודית ואנחנו כחברי כנסת נצטרך להעלות את הדברים האלה פעם אחר פעם לדיון כדי לשנות את המצב כאן", ציין.

לדבריו, "המגמה הזאת היא לא חדשה. את המפות היה ניתן לראות בלשכה שלי עוד כיו"ר הכנסת. אין מענה והמצב מחמיר ויפה שעה אחת קודם להפסיק את המציאות הזאת".

ח"כ אדלשטיין התייחס לביקורת השמאל הקיצוני בעקבות הדלקת נר חנוכה של נשיא המדינה יצחק הרצוג הערב במערת המכפלה בחברון. "אנשים פשוט השתגעו", אמר. "אם נשיא המדינה, שלא בא משורות הימין, ובצדק לא רואה במערת המכפלה איזה סלע מחלוקת ואיזה משהו פוליטי - למה צריך לתקוף אותו ולהתנפל עליו? אני לא מבין את זה".

"אני מאחל לנשיא המדינה שלנו להנות מהדלקת נר חנוכה במערת המכפלה, כמו שהוא ידליק נרות חנוכה אחרים ברחבי הארץ כולל באתרים היסטוריים", הוסיף. "ולכולנו אני אומר - מערת המכפלה זה מקום ששווה ביקור הרבה יותר מפעם אחת. כדאי לבוא לשם".

על החלטות קבינט הקורונה להגביל את הכניסה לישראל בעקבות הווריאנט החדש אמר: "לדעתי ההחלטות שקיבלה הממשלה בלילה היו החלטות בכיוון הנכון. קיבלו סוף סוף את ההמלצות של משרד הבריאות ולא התחילו שוב עם הדיונים הפופוליסטים עד כמה הם בשונה מאיתנו ישמרו על הכל פתוח. אני מברך על כל החלטה נכונה ולא משנה מאיזה צד היא באה, כי במהות החלטות האלה אמורות לשמור על כולנו. אנחנו צריכים לעקוב איך יתפתח הנושא של הווריאנט החדש. אנחנו מחכים לתשובות עד כמה החיסון עמיד אל מול הווריאנט".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו