תלמידי ישיבת בית שאן עם הקשישים
תלמידי ישיבת בית שאן עם הקשישים צילום: חיבורים בית שאן

תלמידי ישיבת ההסדר "חיבורים" בבית שאן ובנות מדרשת "חיבורים" החליטו לשמח ולחגוג יחד עם עשרות קשישים בעיר את חג החנוכה.

בסיוע העירייה, עמותת הגיל השלישי וקופת החולים 'כללית', הם איתרו עשרות בתי קשישים בודדים ברחבי העיר וחגגו יחד עמם את הדלקות נרות החנוכה.

במקביל הגיעו רבים מתושבי העיר לרחבת ישיבת ההסדר להפנינג משפחות המוני. בהפנינג חולקו ערכות להדלקת הנרות וסופגניות על מנת להביא את שמחת החג לכל בית בעיר.

בעמותת חיבורים, המפעילה את הישיבה והמדרשה, מדגישים כי מדובר בפעילות הנפרשת לאורך השנה כאשר בכל חג נערכים אירועים מיוחדים עבור משפחות תושבי העיר.

ראש ישיבת ההסדר בבית שאן, הרב שלמה שושן: "שמחה גדולה והתרגשות כל חג מחדש להגיע אל הקשישים בעיר ולשמח אותם במסגרת פרויקט 'אמץ קשיש' הפועל כבר מספר שנים בעמותה. חג החנוכה מתייחד בפרסום הנס וביציאה מהבית הפרטי שלנו אל האחר וגם אנחנו בחיבורים בית שאן והעמק יוצאים משמחת החג האישית של כל אחד בביתו אל בתי הקשישים - מאירים את בתיהם ומוארים בעצמנו מהם".

ראש העיר ז'קי לוי שהשתתף בפעילות אמר: "אני גאה בקהילה החזקה והמלוכדת של העיר בית שאן, בבני הנוער, הצעירים וכל מי שיזם והיה שותף למיזם הנפלא הזה, שמחמם לכולנו את הלב בחג החנוכה ובעיקר משמח את ההורים, הסבים והסבתות של כולנו".

"פרויקט מרגש ומדהים כל פעם מחדש, האור בעיניים של הקשישים והשמחה שהמתנדבים חוזרים ממפגש עם אנשים מבוגרים שמספרים את סיפור חייהם ומחכימים בחוכמתם רבת השנים שווה כל רגע של השקעה", אמרה שמרית דרעי מנהלת המדרשה, "תודה רבה לכל השותפים שלנו משפחות, מתנדבים, מתי גרמה מעומתת הגיל השלישי ותהילה נגר מקופ"ח כללית".