שעתו האחרונה של מר קול
שעתו האחרונה של מר קול צילום: יח"צ

מה יקרה עם מערכת המשפט תיכנע לעוצמה של הון ושלטון והאם זה עלול לעלות בדיני נפשות?

סרט שונה ואחר שעתו האחרונה של מר קול, המטפל בסוגיה זו, יעלה היום (ד') לאקרנים. סרט שנוצר כדברי הבמאי 'כסרט מחאה המטפל בקשר בין הון שלטון ומערכת המשפט, קונספירציות של תאגידים ומופרכות החופש'.

"שעתו האחרונה של מר קול" מגולל את השעה האחרונה של עורך הדין מיקי קול, טרם כניסתו לכלא בעקבות תקיפת שופט. קול עומד בכניסה לבית הכלא, כשהוא מקבל שיחת טלפון שטורפת את הקלפים ומגלה לו, שלא הכול אבוד באותו משפט בו הפסיד את אשתו, הונו וחירותו.

במהלך אותה שעה, באמצעות שיחות טלפון ודרך הבזקי זיכרונות לרגעי מפתח בתקופת התנהלות המשפט, מנסה מיקי קול לגלות את האמת על כישלון המשפט ועורך (גם עם עצמו) חשבון נפש נוקב.

יהושע סובול מחבר תסריט הסרט מספר שעו"ד מיקי קול, גיבור הסרט, הוא בעיניו תמצית הקול האנושי הלוחם על קיומו בעידן בו שולט קולם של גורמים רבי עצמה וקולו של ההמון המוסת על ידיהם. "עו"ד קול מאמין בחובת אי-ציות לחוקי אוון ובחובת המרי האזרחי כנגד שלטון המחוקק חוקים אלה ומצדיק רשע."

במאי הסרט דורון ערן אומר מצידו שמיקי קול משמיע קול של מחאה, ועושה מעשים של מחאה שאי אפשר להתעלם מהם. "עו"ד מיקי קול הוא הגיבור שלי."

וישנה גם משימה כלל לא פשוטה, אומר לנו יהושע סובול "האתגר הקולנועי בבימוי סרט, אשר עלילתו נשענת כולה על שחקן בודד, משקפת תחושות בדידות, ניכור וקושי, שאותן חש כל אדם שיוצא כנגד הנורמות המושחתות אשר השתרשו כל כך בחברה בה אנו חיים בישראל.

80 דקות עורכות היטב. צריך לראות. ישפוט כל אחד מה נכון והאם נכון הדבר בעיניו אבל בהחלט שווה צפייה והכרת הצד האחר של המשפט.

דורון ערן, מפיק ובמאי "שעתו האחרונה של מר קול", בעל ניסיון של למעלה מ-25 שנים. ערן הפיק למעלה מ-50 סרטי קולנוע עלילתיים, דרמות טלוויזיה וסרטים דוקומנטריים - לשוק הישראלי והבינלאומי.

בנוסף לפעילותו כמפיק, ערן ביים סרטים תוך התמקדותו בקולנוע בעל נטייה חברתית המעלה על סדר היום הציבורי את בעיות החברה בארץ. סרטיו הרבים ייצגו את ישראל בפסטיבלי קולנוע מובילים ברחבי העולם וזכו אף בפרסים. בין סרטיו: רוח חדשה (2017), סנאפשוט (2016), נמס בגשם (2011), הדרך לעין חרוד (1990), פלאש (1986).

יהושע סובול, תסריטאי הסרט הוא מחזאי, במאי וסופר. כתב כשמונים מחזות, שלושה רומנים וספר מסות. מחזותיו תורגמו ל-25 שפות, זכו בפרסים רבים בישראל, באנגליה, בגרמניה, באוסטריה, ביפן ובארה״ב, והם מוצגים ברחבי תבל.

סובול ביים לאחרונה את מחזהו ״גטו״ בסין, וההצגה עלתה עד כה ב-24 ערים ברחבי סין. בימים אלה עולה מחזהו ״חוטאים״ בלונדון, בבימויו של ברייאן קוקס. מחזהו החדשני הרב-ערוצי ״אלמה - פולידרמה״ הוצג במשך 26 שנים, ועלה באוסטריה, איטליה, פורטוגל, ארה״ב, גרמניה וישראל. יהושע נשוי לעדנה, מעצבת תפאורה ותלבושות.

אוהד שחר, שחקן ראשי ויחיד בסרט הוא מהשחקנים המוערכים בעולם התיאטרון, שיחק כ-50 תפקידים במרבית התיאטרונים בארץ כולל תיאטרון באר שבע, הבימה, בית לסין, תיאטרוני ילדים, וב-15 שנים האחרונות בתיאטרון הקאמרי.

בנוסף שחר ידוע בקריירת דיבוב מרשימה, הוא הקול העברי של מיקי מאוס, דונלד דאק ועוד שלל דמויות. בגיל 62 הוא חובק לראשונה תפקיד ראשי בסרט הקולנוע "שעתו האחרונה של מר קול".