ולדימיר פוטין
ולדימיר פוטין צילום: רויטרס

אחד האנשים החזקים בעולם מספר כי היה צריך להשלים הכנסה – כנהג מונית.

בסרט תיעודי בשם "רוסיה, ההיסטוריה המאוחרת" העוסק בנפילת ברית המועצות, מספר הנשיא פוטין כי מיד לאחר נפילת ברית המועצות הוא נאלץ להשלים הכנסה כנהג מונית ואף כנהג פרטי.

בתקופה שלאחר נפילת ברית המועצות מוניות היו מצרך נדיר ברוסיה, ואזרחים רבים נהגו להשתמשת בכלי הרכב שלהם על מנת להסיע זרים ובכך להשלים הכנסה נוספת. גם אנשי מקצוע שהשתמשו בכלי רכב כמו אמבולנסים נאלצו מדי פעם להעניק שירותי הסעות לזרים על מנת להרוויח שכר נוסף עקב המצב הכלכלי הקשה באותה תקופה.

"לפעמים הייתי צריך להרוויח כסף נוסף. כלומר, להרוויח כסף נוסף בעזרת רכב, בתור נהג פרטי. לא נעים לדבר על זה למען האמת, אבל לצערי זה היה המצב", מספר פוטין בסרט התיעודי.

פוטין חוזר בסרט גם על עמדותיו בנוגע להתפרקות ברית המועצות וטוען כי מדובר ב"טרגדיה עבור מרבית האזרחים". פוטין מעולם לא הסתיר את דעותיו כי נפילת ברית המועצות היתה "האסון הגיאופוליטי הגדול ביותר של המאה ה-20" כפי שהגדיר זאת בעבר, ובסרט החדש הוא מוסיף כי "הרי מהי קריסת ברית המועצות? זו קריסת רוסיה ההיסטורית בשם ברית המועצות".

פוטין טוען כי מיד לאחר התפרקות ברית המועצות, בעקבות ההפיכה בשנת 1991 נגד הנשיא דאז מיכאיל גורבצ'וב, הוא עזב את השירות החשאי ק.ג.ב והחל לעבוד במשרדו של ראש עיריית סנט פטרסבורג, אנטולי סובצ'ק, ולאחר מכן הצטרף לפוליטיקה המקומית עד שהפך למנהיג הבלתי מעורער של רוסיה.