בכנס העסקים 'IAC פלורידה' שוחחנו עם סיגל קנוטופסקי, נציגה ומנהלת אזור צפון מזרח ארה"ב בסוכנות היהודית על משימותיה של הסוכנות היהודית בארה"ב.

"יש הרבה עבודה לצערינו. את משמעות התפקיד שלי הבנתי רק אחרי שהגעתי לארה"ב", היא מספרת ומתארת את עבודתה לחיבור הקהילות היהודיות לישראל, משימה שקיבלה משנה חשיבות לאחר אירועי מאי שהעלו את גל האנטישמיות בארה"ב מחדש.

בקרב הדור הצעיר הרמת הראש של האנטישמיות מעוררת רצון להסתיר את הקשר ליהדות ולישראל והדברים קורים גם בצפון אמריקה, מקום שנחשב לבטוח ביותר עבור יהודים. "זה היה פעמון שצלצל אצל כולם עם ההבנה שהחיבור לישראל הוא לא חסם אלא הכלי להתמודד עם האתגר הזה".

על נושא העלייה היא אומרת שמדובר באחת מפעילויות הליבה של הסוכנות היהודית עוד מראשית דרכה, והקורונה עודדה את המגמה הזו בקרב יהודי צפון אמריקה אך יותר ממקומות אחרים. "בשנה האחרונה הייתה עליה של שלושים אחוזים בפתיחת תיקי עלייה של יהודים מצפון אמריקה, וזה מראה עד כמה החיבור לישראל עוד קיים ואיתו הרצון לעשות עלייה".

קנוטופסקי רואה כחלק משליחותה את העבודה מול כלל הזרמים היהודיים בארה"ב ורצון לתת מענה לכל קבוצה גם אם היא כישראלית מגיעה מבית דתי ושונה. לעבודה זו עם הזרמים השושנים מסייע סיפורה האישי כבת למשפחה שעלתה מאתיופיה. "אני מרגיש שאני מבינה אותם כמי שחוותה את חוויית העלייה וההתאקלמות". גם ההרכב המשפחתי האישי שלה, בעלה ממוצא אשכנזי כפי שניתן להבין משם משפחתה, תורם להבנת המורכבות היהודית של העדות והזרמים השונים. "דרך הסיפור האישי שלנו אנחנו מביאים את הסיפור של ישראל כיום, הדברים היפים של ישראל שצריכים להיות גאים בה. ישראל האמתית היא החברה המגוונת והנפלאה ויש לי את הזכות להביא לכאן את ישראל הזו".