בקבוקי צבע על ניידת מג"ב
בקבוקי צבע על ניידת מג"ב צילום: דוברות המשטרה

ביוזמת שר הביטחון בני גנץ תתקיים עבודת מטה כדי לגייס עוד מאות חיילי צה"ל למשטרה לתפקידי מטה כדי לפנות מאות שוטרים למחוז ש"י.

השוטרים שיתגברו את מחוז ש"י יתמודדו בין היתר עם מה שמכונה "הפשיעה הלאומנית" מצד פעילים קיצוניים בגבעות.

בחדשות 13 דווח כי ראש הממשלה נפתלי בנט תומך בביצוע ה'עסקה' הסיבובית הזו.

בעקבות הפרסום, ראש מועצת אפרת, עודד רביבי, כתב בטוויטר שלו: "בזמן שבכירים בצה"ל מתלוננים שאין להם מספיק כח אדם להתמודד עם ריבוי ארוע האלימות של הערבים כלפי יהודים, בניה בשטחי C ועוד, הולך שר הביטחון ומנדב חיילים לשר לבט"פ על מנת שיהיה מי שיטפל באירועי האלימות היהודים בשעה שמשרדו מדווח כי ב-19 היו 36 ארועי תג מחיר וב-21 רק 7".

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' תקף בתגובה: "המהירות שבה עומר בר לב עובר מדיבורים למעשים פשוט מפחידה. אחרי שיישר קו עם קמפיין הדה-לגיטימציה האנטישמי על אלימות המתנחלים ולקח היום את צמרת פיקוד המשטרה לסיור בדרום הר חברון בעניין כדי להבהיר להם את רוח המפקד הוא מגייס עכשיו את צה"ל לא כדי להילחם חלילה בטרור משני צידי הקו הירוק, אלא כדי להילחם ביהודים.

"וכשהוא עובר למעשים ומסכן את מדינת ישראל בנט ושקד יסתפקו בציוצים אמורפיים ויתנו לו להמשיך. לא נשכח ולא נסלח לכם על שהפכתם אותו לשר ונתתם לו לפגוע בביטחון ישראל ובמתיישבים. נחליף אתכם ונזכור אתכם לדיראון עולם", הוסיף סמוטריץ'.

ח"כ אורית סטרוק מסיעת הציונות הדתית אמרה בתגובה לתגבור השוטרים באיו"ש: "כמו אחרון השמאלנים, נפתלי מתיר את דמנו, ובונה במו ידיו את הנזק הבטחוני ואת הנזק המדיני גם יחד".

בתוך כך, דבריו של השר לביטחון הפנים עמר בר לב על "אלימות המתנחלים" הביאה היום (שלישי) את ראש הממשלה נפתלי בנט להגיב באופן חריג.

בכאן חדשות דווח כי חוץ מהציוץ נגד השר בנט הרים אליו טלפון וקיים שיחת הבהרה בה אמר לו כי "לא נכון להכליל מגזרים שלמים בצורה פוגענית". השיחה הייתה באווירה טובה והסתיימה בהבנות.

בשיחות בכנסת אמר בר לב היום כי "90% מהעבודה שלנו היא על אלימות של ערבים. ב-10% מהזמן שנותר אנחנו מתעסקים בתאונות דרכים, בעבריות מין, בשב"ס וכיבוי והצלה ובאלפי סוגיות אחריות. וכן, גם באלימות של מתנחלים".

שר התפוצות נחמן שי התייחס הערב לדברי השר לביטחון הפנים וחבר מפלגתו עמר בר-לב, ואמר כי יש אמת בדבריו. בריאיון לשלי יחימוביץ' ויגאל גואטה בכאן רשת ב, אמר השר שי כי "יש אלימות של מתנחלים, אי אפשר להתעלם ממנה. צריך לטפל בה, היא לא מקיפה את כל הארץ. אני לא משווה אותה לטרור פלסטיני. אבל יש אירועים קשים, לא אחד ולא שניים, שצריך לעקור אותם".

מוקדם יותר הגיב ‏ראש הממשלה נפתלי בנט לדברי השר לביטחון הפנים: "המתיישבים ביהודה ושומרון סובלים מאלימות ומטרור, יום יום, עשרות שנים. הם חומת המגן של כולנו ועלינו לחזק אותם ולתמוך בהם, במילים ובמעשים. תופעות שוליות יש בכל ציבור, צריך לטפל בהן בכל האמצעים, אבל אסור לנו להכליל ציבור שלם".

היום ענה בר-לב על הביקורת נגדו ואמר כי "אני שם לכם מראה בפנים, שתו כוס מים". שרת הפנים איילת שקד התייחסה אתמול לאמירתו של השר לביטחון הפנים כשנפגש עם תת-שר החוץ האמריקנית ויקטוריה נולנד. לאחר הפגישה כתב בר-לב בטוויטר כי נולנד התעניינה, בין השאר, באלימות מתנחלים וכיצד ניתן להפחית את המתח באזור ולחזק את הרשות הפלסטינית.

שרת הפנים איילת שקד הגיבה לדברים וכתבה לבר-לב בטוויטר: "התבלבלת, המתיישבים הם מלח הארץ, ממשיכי החלוצים מהעמק ומההר. ‏האלימות ממנה יש להזדעזע היא עשרות מקרי זריקות אבנים ובקבוקי תבעירה על יהודים מדי יום רק בגלל שהם יהודים, וכל זה בעידוד ובתמיכת הרשות הפלסטינית. ‏ממליצה לך לדבר על האלימות הזו עם גברת נולנד".