הביקור בארץ ישפיע מאד על עשייתם באו״ם
הביקור בארץ ישפיע מאד על עשייתם באו״םצילום: דובר צה"ל

12 שגרירים לאו״ם ממדינות שונות, ביקרו בשבוע באחרון בצה״ל ושמעו סקירות מבכירי צה״ל בגזרות השונות באשר לאתגרים הביטחוניים עמם מתמודדת ישראל.

השגרירים לוו על-ידי שגריר ישראל באו"ם, גלעד ארדן ונציגי משרד החוץ וסיירו במגוון אתרים.

ביום חמישי האחרון ביקרו השגרירים בעוצבת הגליל שם סקר בפניהם ראש אגף האסטרטגיה והמעגל השלישי, אלוף טל קלמן וממפקד העוצבה, תת-אלוף שלומי בינדר. בהמשך היום, הגיעו השגרירים אל מנהרת טרור בגבול לבנון של ארגון הטרור חיזבאללה וקיבלו סקירה על אתגרי הגזרה, המצב בלבנון, התבססות חזבאללה והתעצמותו בגבול לבנון וכן על השפעות איראן באזור.

בהמשך הביקור שנערך אתמול (א'), ביקרו השגרירים בבסיס חיל האוויר פלמחים שם פגשו נציג ממנהלת חומה במפא״ת. לאורך הסיור הוצגו לשגרירים מערכות ההגנה האוויריות של חיל האוויר, ביניהן מערכת "כיפת ברזל". לאחר מכן ביקרו השגרירים בסמוך לגבול עזה, וקיבלו בגבעת הפעמונים תדריך על הגזרה.
לקראת סיום הביקור סיירו השגרירים בטייסת אדיר בבסיס נבטים.

שגריר ישראל באו"ם, גלעד ארדן: "הסיורים בצפון ובדרום המחישו לשגרירים את האיומים הבטחוניים על אזרחי ישראל מארגוני הטרור הפועלים בסיוע ותמיכת איראן. הם גם שמעו על פשעי המלחמה שמבצעים ארגוני הטרור המשתמשים באזרחים כמגן אנושי. אני בטוח שהביקור בארץ ישפיע מאד על עשייתם באו״ם ועל עומק שיתוף הפעולה שלהם איתי באו״ם למען ישראל ועל תמיכתם בזכותה של ישראל להגן על עצמה".

מפקד עוצבת הגליל, תת-אלוף שלומי בינדר: ״המשבר הנוכחי בלבנון קשה. ארגוני הטרור בלבנון ממשיכים בפעולותיהם על חשבון חיי אזרחי לבנון. ראינו את הפיצוץ במחסני הנשק של ארגון הטרור חמאס בדרום לבנון, שנגרם כתוצאה מפעילות טרור. במקום לדאוג לאזרחי לבנון, ארגוני הטרור, חיזבאללה וחמאס, מסכנים את חייהם.

"ארגוני הטרור בדרום לבנון ממשיכים לאחסן אמל"ח מסוכן בכפרים, להחביא את פעילותם הבלתי-חוקית מאחורי אזרחים לבנונים, ולפתח את פרויקט דיוק הטילים שמהווה איום ישיר על מדינת ישראל. צה"ל ימשיך לפעול לצד שותפינו ברחבי העולם לסכל איומים ולהתמודד עם אתגרים משותפים יחד״, הוסיף בינדר.