ישיבת אישור התקציב
ישיבת אישור התקציב ללא קרדיט

חרף המתיחות הפוליטית הפנימית, חברי מועצת עיריית אלעד אישרו בישיבת העירייה את הצעתו של ראש העיר ישראל פרוש לתקציב שנת הכספים 2022.

התקציב עומד על סך של 249.4 מיליון ש"ח, ועוד 8.5 מיליון ש"ח בתקציב מותנה, לצד אישור תקציב פיתוח בסך 145 מיליון ש"ח. זאת לאחר פעילות ענפה של אנשי המקצוע בגזברות ובמחלקת החשבות, במשך שבועות ארוכים של הכנת התקציב.

מדובר בעליה משמעותית של התקציב, כאשר בשנה הקודמת, עמד התקציב על 236 מיליון שקלים ועוד ארבעה מיליון בתקציב מותנה.

בין השאר, הוכנס השנה לראשונה שכר רבני הקהילות בבסיס התקציב. כמו כן נוספו התמיכות בכוללי האברכים, וכן תקציבים עבור קמחא דפסחא וחלוקות לפני החגים.

אחת הבשורות המשמעותיות ביותר, היא הכפלת סלי המזון במסגרת פרויקט בטחון תזונתי למשפחות במצוקה, כאשר קרוב לאלף סלים כאלה אושרו. באופן כללי, עלה תקציב הרווחה בארבעה מיליון וחצי ש"ח.

פיתוח משמעותי נרשם גם באגף החינוך, שתקציבו עלה השנה בשלושה מיליון שקלים. זאת במטרה לאפשר עוד פעילויות על ידי האגף, שנעשות בשיתוף פעולה עם הנהלות מוסדות החינוך ברחבי העיר. כך גם גדל תקציב התמיכות במוסדות פטור הפועלים בעיר.

"גידול נרשם גם בסך ההכנסות, כאשר מאבקו של ראש העיר ישראל פרוש החל נושא פרי, והשנה תקבל העירייה הכנסות ארנונה מבסיס נחשונים בגובה של כשלושה מיליוני שקלים", סיפרו בסביבת ראש העיר. "כמו כן, נרשמה תוספת של כמיליון שקלים מחלוקת ההכנסות עם מוא"ז דרום השרון, עבור אזור התעשיה חצב והפעלת המחצבה.

ראש העיר ישראל פרוש אמר כי "מדובר בתקציב שהוא בשורה עבור התושבים, כשהוא מוסיף עוד פעילות רווחה משמעותית מאוד, ואפשרויות סיוע למשפחות במצוקה, בצורה הרבה יותר רחבה ממה שבוצע עד כה. זו גם בשורה לישיבות, לכוללי האברכים ולמוסדות החינוך, כאשר למרות השמירה על האיזון התקציבי הנדרש, אנחנו יודעים להקצות תקציבים עבור הפעילות החשובה של הישיבות והרבנים בעיר". כמו כן הודה ראש העיר ליו"ר ועדת הכספים ולחברי הוועדה, לגזבר ולצוות המקצועי בעירייה על עבודתם לקראת אישור התקציב".

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7