מיקי זוהר
מיקי זוהר צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

ח"כ מיקי זוהר מהליכוד מגיב למתקפה של יו"ר מפלגתו בנימין נתניהו על ח"כ ישראל כ"ץ.

"אני לא חושב שיש לזה מקום, אני מכבד את כ"ץ ולא חושב שצריך לצאת נגדו צריך להרחיק את הליכודניקים החדשים, כל המאבקים הפנימיים בליכוד? זה לא נותן שום דבר", אמר זוהר בראיון ל-103FM.

"אני מתריע שנים על סיפור הליכודניקים החדשים. ראיתי את זה מהיום הראשון, פעלנו במסגרת תקנון התנועה להרחיק אנשים שהם לא ליכודניקים - אנשי מפלגת העבודה, מרצ, אנשים שחשבו אולי בחוכמה שאם הם יתפקדו בהמוניהם לליכוד הם יוכלו לקחת את הליכוד שמאלה ולשנות את ה־DNA הליכודי", הוסיף זוהר.

הוא הדגיש כי בניגוד לתפיסה הרווחת בציבור שהליכודניקים החדשים פועלים להחלפת יו"ר התנועה, המטרה שלהם היא אחרת. "הם לוקחים את הליכוד שמאלה, אומרים - אנחנו מפתחים אידיאולוגיה שהיא שונה מה־DNA הליכודי, שאנחנו רוצים שיהיה בתנועת הליכוד, שזה ערכי ימין. נעשו הרבה פעולות, כמה אלפים כן יצאו משורות המפלגה אבל זה לא נגמר. עדיין יש עוד כמה אלפים, למיטב ידיעתי נותרו כ־4,000".

על הטענות כי בליכוד מרחיקים אנשים ללא שימוע ורק משום שהם מתבטאים נגד ראש המפלגה, הבהיר: "אתה לא יכול להרחיק אדם מהמפלגה כי יש לו עמדה נגד יו"ר התנועה או עמדה ששונה מעמדת חברי הכנסת בנושא מסוים. הוא יכול להיות חלק מהליכוד ולהיות סבור שצריך להקים פה מדינה פלסטינית – זה לא סיבה להרחיק מישהו מהמפלגה. הסיבה שאנשים הורחקו ממפלגה זה רק כי הם אמרו דברים נגד המפלגה ונגד הליכוד, זה דבר שאתה לא יכול לעשות כחבר תנועה".