אריה דרעי
אריה דרעי צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הגיע להסדר טיעון עם יו"ר מפלגת ש"ס חבר הכנסת אריה דרעי.

לפי הדיווח בכאן חדשות, דרעי יודה בעבירות של אי דיווח על מס וישלם קנס של כ-180 אלף שקלים. בנוסף, דרעי יתפטר מהכנסת. ההסדר צפוי להיות מנוסח ולהיות מוגש בקרוב.

במסגרת הסדר הטיעון המסתמן בין הפרקליטות לבין דרעי הוא לא צפוי להודות בעבירות של העלמת מס, אלא בעבירות של דיווח ללא כוונה פלילית בלבד. החקירה נגד דרעי נפתחה לפני חמש שנים, וכללה גם חשד לשוחד שהתיק בעניינו נסגר כבר בשלב המלצות המשטרה.

שלוש הפרשיות של עבירות מס בהן נחשד דרעי נותרו, ובינואר האחרון החליט מנדלבליט להעמיד לדין את יו"ר ש"ס כפוף לשימוע.

דרעי טען כבר אז כי לא ביצע אף עבירה פלילית, ומסר לפני השימוע: "משוכנע כי יוחלט גם על סגירת התיק בעניין עבירות המס, לאחר שכל העובדות יוצגו בפני היועץ המשפטי".

אתמול שוחח דרעי עם כ-30 סגני ראשי ערים מטעם ש"ס המשתתפים בכנס סגנים באילת: ״חשוב לי שתשמעו זאת בקולי - אין לי שום כוונה להרפות ולו לדקה אחת את הפעילות שלי כיו״ר תנועת ש״ס. השליחות שלי היא להיאבק למען היהדות והעזרה לחלשים ואני יעשה זאת איתכם עד ביאת משיח צדקנו. לא חשוב אם בתפקיד זה או אחר.

עוד הוסיף דרעי: "נעשה זאת בברכתו של מרן רבנו עובדיה יוסף זי״ע ששומר עלינו מלמעלה ולאורם של מועצת חכמי התורה שליט״א ובראשם נשיא המועצת גדול הדור מרן חכם שלום כהן שליט״א. זכינו למאורי דור שכאלה ואנחנו מנצלים כל יום במחיצתם״.