הוריו של יהודה דימנטמן
הוריו של יהודה דימנטמן צילום: יהונתן גוטליב

הרב מרדכי דימנטמן, אביו של יהודה דימנטמן הי"ד שנרצח בפיגוע הקשה ביציאה מחומש, דורש מאלוף פיקוד מרכז לחתום על צו הריסה לבתיהם של המחבלים והסייענים בפיגוע.

במכתב ששלח היום (שני) לאלוף פיקוד מרכז יהודה פוקס באמצעות עורך דינו מיכאל ליטווק הוא פירט על תקנות הדין הישראלי שקובעות כי ניתן להרוס גם את בתי הסייענים.

"ניתן להרוס באופן מלא הן את בתי המחבלים והן את בתי הסייענים שעזרו למחבל להימלט", נכתב. "מפרסומים בתקשורת עולה שהיו שני מחבלים ושלשה סייענים. אודה להוצאת צו הריסה מלא לכל חמשת בתי המחבלים".

בתוך כך, כוחות צה״ל פעלו בתחילת השבוע שעבר בכפר סילת אל ח׳רתיה שבמרחב החטיבה המרחבית 'מנשה', למיפוי ביתם של המחבלים החשודים בביצוע פיגוע הירי בצומת חומש. המיפוי בוצע לצורך בחינת האפשרות להריסת הבית.

במהלך הפעילות בוצע ירי רב לעבר לוחמי צה״ל שהשיבו באש. אין נפגעים לכוחותנו. כמו כן, התפתחה הפרת סדר במהלכה עשרות מפרי סדר יידו אבנים ומטענים לעבר הכוחות שהגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי.

שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר: "חובה להרוס באופן מידי את כלל בתי המחבלים שהיו שותפים לרצח כולל הסייענים. אני קורא לאלוף הפיקוד עוד היום להוציא צו הריסה ולא להתמהמה עד שכוח ההרתעה יפוג.
הרס בתי מחבלים מציל חיים".