ראש הממשלה נפתלי בנט עושה את דרכו לכנסת לאחר שהתברר שלקואליציה אין רוב במליאה, ובאופוזיציה סירבו להתקזז.

בנט ואנשי לשכתו עשו ניסיונות רבים לפטור את רה״מ מהגעה לכנסת, שכן בתו מאומתת לאומיקרון בסבירות גבוהה, ללא הצלחה: האופוזיציה בראשות נתניהו מסרבת לאפשר קיזוז, למרות שנאמר להם שהאומיקרון מדבק מאוד ומחייב היערכות שונה של המבודדים בכנסת.

בנט תקף את נתניהו: ״הזילזול של האופוזיציה בבריאות הציבור חמור ביותר. בעוד אנחנו עושים הכל כדי להעלות את תחושת האחריות של כל אזרח ואזרח נוכח העלייה בתחלואה, נתניהו משחק עם המגפה בשביל הישג פוליטי קטנטן. נתניהו איבד כל שמץ אחריות לאומית״.

בליכוד משיבים לביקורת של ראש הממשלה ואומרים: "בנט מפחד. בניגוד לתקנון הכנסת ובאופן חסר תקדים, בנט ניסה לברוח מלמסור דין וחשבון לציבור. גם בזה הוא נכשל. בשיא משבר הקורונה אנחנו לא סגרנו את הכנסת ולא ברחנו מדיונים כמו בנט.

''על פי הנחיות משרד הבריאות ועל פי כללי הכנסת, בנט חייב להתייצב לדיון ולהשתתף בו ביציע המבודדים. לכן הספין של בנט הוא קשקוש - לא אכפת לו מבריאות הציבור אלא מהבריאות הפוליטית שלו, והיא אכן בסכנה'', הוסיפו בליכוד.

בליכוד הסבירו את התעקשותם לקיום הדיון: "ח״כ בבידוד מגיע ליציע המבודדים. על פי התקנון ראש ממשלה מחוייב להתייצב לדיון 40 חתימות. בלי בכי ובלי נהי. יתכבד ויקבל בראש".