ראש הממשלה לשעבר נפתלי בנט נאם בערב מורשת של התנועה החינוכית 'חמש אצבעות' והתוודה כי הבחירה שלו באנשים בפוליטיקה לא הייתה נכונה.

"עשיתי המון שגיאות במהלך הדרך, זו הייתה טלטלה, בוודאי שיש דברים שאני מצטער עליהם", אמר בנט בשיחה עם מנכ"ל התנועה עמיר מנחם, בפניהם של למעלה מ-1000 חניכי ובוגרי התנועה.

לדוגמה, אמר בנט, "למשל אני לא קיימתי הבטחת בחירות מאוד משמעותית, אני אמרתי אני לא אשב עם ההוא ועם ההוא וישבתי עם ההוא וההוא, הסיבה שישבתי עם מי שאמרתי שלא אשב איתו הייתה כי רציתי להוציא את ישראל מהכאוס להוציא את ישראל מבחירות חמישיות ושישיות ושבעיות".

בנט הוסיף כי השגיאה הייתה שהוא הבטיח מההתחלה הבטחה מטופשת כדבריו, "לא הייתי צריך להבטיח את ההבטחות האלה, אבל למדתי. גם עכשיו כשהילד שלי דוד אומר, ביום שישי אנחנו יוצאים לטיול? אני עונה לו: אנחנו נעשה השתדלות לצאת לטיול, כבר לא מוציאים ממני הבטחות, היו שגיאות גם בבחירת אנשים".

תנועת חמש אצבעות היא תנועה חברתית-חינוכית הפועלת לקדם מצוינות ערכית, לפתח חוסן ומנהיגות בקרב בני נוער. לתנועה מספר מרכזים בישראל עם 3000 חניכים ומספר דומה של בוגרים ששירתו שירות משמעותי מאוד בצה"ל, התנועה מפעילה מכינה קדם צבאית.

מנחם מסר: "תפקידנו לגדל כאן דור צעיר שיקח אחריות לא רק בזירה הביטחונית דרך שירות משמעותי בצה"ל. אלא גם ע"י כניסה לזירה הציבורית, לעולם תקשורת, הכלכלה והחינוך, ניקח חלק בבניית המדינה מחדש וניצור כאן עתיד ראוי למען כל אלו ששילמו את המחיר בחייהם" מנחם ציין כי "המשבר העיקרי של מדינת ישראל הוא פנימי. הקרע הפנימי הוא זה שהוביל למצב הקיים ואנחנו נהיה חלק מרכזי בשינוי ובתיקון שנדרש כדי להחזיר את מדינת ישראל לדרך הישר".