בני גנץ ואבו מאזן
בני גנץ ואבו מאזן צילום: אבשלום שושני - פלאש 90

זהו המחיר של המפגש שהתקיים אמש בביתו של שר הביטחון, בין בני גנץ ליושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן: התחייבו להקדים תשלומי מסים לפלסטינים בהיקף של 100 מיליון שקלים.

בנוסף, מקדם גנץ אישור של פעימה נוספת לעדכון 6,000 תושבים במרשם האוכלוסין הפלסטיני באיו"ש על רקע הומניטארי ומתן אישור לעדכון של 3,500 תושבים על רקע הומניטארי השוהים ברצועת עזה.

עוד החליט גנץ על מתן 600 היתרים חדשים לאנשי עסקים בכירים פלסטינים, תוספת של 500 בעלי היתר המורשים להיכנס עם רכב לישראל, ועשרות היתרי VIP חדשים לבכירים ברשות הפלסטינית.

גנץ גם אמר לאבו מאזן כי יפעל לאשר תוכניות מתאר פלסטיניות נוספות.

שר הביטחון עדכן בפגישה על שורת צעדים כלכליים נוספים שעל הפרק, לרבות בחינת האפשרות להורדת דמי הטיפול הנגבים עבור רכש דלקים, פיילוט להכנסת מכולות דרך גשר אלנבי, יצירת פלטפורמת מע״מ דיגיטלי שנמצאת בעבודת מטה מתקדמת ויצירת פלטפורמה לתשלום מקוון ממעסיקים ישראלים לעובדים הפלסטינים.

מימוש צעדים אלו וצעדים נוספים הנמצאים בעבודה, צפויים להוסיף מאות מיליוני שקלים לתקציב הרשות הפלסטינית מדי שנה.

זאת לצד ההקלות שכבר ניתנו לפלסטינים לאחר הפגישה הקודמת בין השניים: הקדמת העברת כספי מסים בשווי חצי מיליארד שקלים, עדכון במרשם האוכלוסין הפלסטיני לחסרי תיעוד על רקע הומניטארי, הרחבת מכסת הפועלים הנכנסים לישראל, מתן תו תקן ישראלי למפעלים פלסטינים ביהודה ושומרון ואישור 6 תוכניות מתאר פלסטיניות.