ח"כ יריב לוין
ח"כ יריב לוין צילום: מאיר אליפור

מרכז האופוזיציה יריב לוין לא חושש לתקוף את חברי מפלגתו ולא מצטער על שעשה שיימינג לחברים מהליכוד שנעדרו מההצבעות בכנסת.

"עשיתי את זה בצער גדול, אבל בלב שלם. אין ברירה. לפעמים נוצר מצב שמישהו מגיע ומוצא את עצמו בתוך הסיטואציה. תראה למשל את דוד ביטן - הוא עושה עבודה נהדרת, הוא מסור, הוא היה מספיק הגון כדי לומר 'הייתי לא בסדר'", אמר לוין בראיון שיתפרסם במלואו מחר בעיתון 'ישראל היום'.

לוין נזף בחבריו - כץ, אדלשטיין, ברקת, רגב - שמצהירים על רצונם לכבוש את פסגת הליכוד, ואמר: "הדיבורים על ההתמודדות על ראשות התנועה, בין אם זה היום, מחר או אתמול, לפני נתניהו או אחריו, אלו דיבורים מזיקים, לא אחראיים ולא תורמים שום דבר".

עוד הוא טוען שלא אהב את השימוש העדתי שעשתה מירי רגב, כשאמרה ש"אם הליכודניקים יפסיקו לבחור מנהיגים עם דנ"א לבן - יקום ליכוד מזרחי אמיתי", ואומר: "היה טוב אם היא היתה חוזרת בה מהדברים האלה. זו לא רוח הליכוד".

על המתקפות נגד ראש המוסד לשעבר, יוסי כהן, אומר לוין: "יש פה ניסיון מכוון לפגוע באדם שמזהים אותו כפוטנציאל להיות חלק מהנהגת הליכוד בעתיד", ולדבריו, "אם יגיע לליכוד, אקבל אותו בזרועות פתוחות". לוין גם אומר שהיה שמח לראות את ח"כ עמיחי שיקלי בליכוד.

הוא נשאל אם משפחת נתניהו רצתה את האבטחה בשביל להמשיך להיעזר בנהג וברכב, ואומר: "זה לא בגלל עניין הרכבים. נקודה. יש בעיה אמיתית, אני מציע לא לזלזל בה. זה חלק מהתעמולה השקרית והלא ראויה שעושים לנתניהו".

לדבריו, ההחלטה לא להמשיך במתן האבטחה לבני משפחת נתניהו היא "סיכון גדול שלקחו על עצמם חלק מגורמי המקצוע, וסיכון שלקחו על עצמם שרי הממשלה, שהשנאה התהומית שלהם לנתניהו לא מאפשרת להם לראות את הסכנה שקיימת".

הוא מסמן ומאשים את איילת שקד כאחראית להקמת הממשלה. "בניגוד למה שהיא מנסה לצייר, איילת שקד היא אדריכלית הממשלה הזאת. היא הגורם להרכבת הממשלה, היא ניהלה מו"מ, היא סגרה הסכמים קואליציוניים, היא עשתה מאמצים גדולים מול ח"כים שהתנדנדו ולא ידעו אם להיכנס לממשלה".

לוין, שהיה חלק מצוות המו"מ של הליכוד אחרי הבחירות, טוען שהממשלה הנוכחית היתה מתוכננת מהערב הראשון, ושהמו"מ היה "פיקציה". לדבריו, "קבענו עם צוות המו"מ של ימינה, והם איחרו בשעתיים, כי היו עסוקים במו"מ האמיתי שניהלו בצד השני.

כשהם הגיעו שאלנו 'נו, איך הלך לכם שם?'. ידענו שהם שם". צוות המו"מ שלהם מנה שלושה אנשים. היה נדיר שכל השלושה איתנו. תמיד היה לפחות אחד שעסוק במו"מ האמיתי בצד השני. כשהם ישבו איתם - באו כל השלושה. אלה דברים קטנים, אבל עם משמעות".

הוא הודף את הטענות שהליכוד ניהל מו"מ עם רע"מ. "הגיע הזמן להבהיר את זה. גם בשיחות שהיו לנו עם סמוטריץ' אמרנו בפירוש שאין שום היתכנות להקים ממשלה שנשענת על רע"מ. זו ממשלה שלא תוכל לתפקד ולהחזיק מעמד, ושתפקיר את הביטחון. ניסינו לשכנע את רע"מ לא לחבור לממשלה שבצד השני. בשום שלב לא העלנו על דעתנו להקים ממשלה שנשענת על רע"מ".