טיקטוק
טיקטוק צילום: FREEPIK

עמותת יד לאחים, המלווה ומטפלת באלפי נשים ונערות שביקשו לסיים קשרים מורכבים עם גברים שאינם יהודים, החלה לפעול לאחרונה באמצעות חשבונות חדשים ברשתות החברתיות טיקטוק ואינסטגרם. לצורך כך יצרו לוגו חדש שמותאם לנושא.

בעמותה מספרים כי הם מקבלים פניות רבות מדי שבוע מצד נשים שמספרות על פניות שהן מקבלות מצד גברים שאינם יהודים דרך אותן פלטפורמות אל אותן נשים ונערות יהודיות מתוך רצון לפתוח איתם בקשר זוגי שסופו בניצול.

החשבונות הוקמו כחלק ממערך ההסברה והמניעה שמפעילים ביד לאחים מול תופעת הקשרים בין נשים וצעירות יהודיות לגברים שאינם יהודים. בנוסף, ביד לאחים מבקשים לייצר מרחב נשי של העצמה והכלה שייתן כוחות לנשים ולצעירות המתמודדות עם התופעה הזו.

"בשנים האחרונות יש תופעה הולכת וגוברת של גברים לא יהודים שפונים בכוונה לצעירות יהודיות כדי ליצור איתן קשר זוגי שסופו ידוע", סיפרה שורי קוסטליץ מיד לאחים. "הבנו שההמצאות שלנו באותן רשתות חברתיות היא קריטית".

לדבריה, "מאז שהגענו לשם אנחנו מוצפים בתגובות חיוביות על החומרים והתוכן שאנחנו מעלים שהם כמו אי של שפיות במקומות האלה. ברשתות האלה יש תופעה רחבה של גברים בכלל שפונים לנשים ונערות שלא למטרות טובות, אבל הייחודיות שלנו וההתמקצעות שלנו הם במניעה והסברה של קשרים עם גברים שאינם יהודים, שברשתות האלה מגיעים למספרים מבהילים. ההסברה על בעיות הקיימות בקשר זוגי בין נשים יהודיות לגברים לא יהודים חייבת להיות גם ברשתות החברתיות".