זירת האסון במירון
זירת האסון במירון צילום: David Cohen/Flash90

ועדת השרים לחקיקה דחתה את הצעת החוק לפיצוי משפחות נפגעי אסון מירון שהגיש ח"כ יעקב אשר.

שר המשפטים, גדעון סער, אמר בדיון כי הוא מעדיף שהממשלה תטפל בנושא. "הצעתי בשבוע שעבר לשר האוצר הצעה למתווה פיצוי. בהצעתי אני מבקש להביא זאת כהחלטת ממשלה ולא כחקיקה. דחיית החוק בשלושה חודשים היא לצורך בחינת המתווה שהצעתי לשר האוצר".

"ראוי שתובא החלטת ממשלה בנושא לפני הגשת התביעה לפיצויים ע״י המשפחות", דברי סער.

ח"כ יעקב אשר תקף את ההחלטה ואמר, "הסיוע הכלכלי למשפחות הרוגי ופצועי אסון מירון היה צריך להינתן מזמן, כל יום שעובר הוא עוד סבל וקושי למשפחות שממתינות כבר מעל 8 חודשים ולא קיבלו עדיין כל סיוע".

"אם במקום אישור החוק שהגשתי תובא החלטת ממשלה שתעניק את הסיוע הנדרש - אתמוך בה, אך אין צורך ביותר משבועיים שלושה כדי להביא החלטה שכזו, כפי שאמרו שר הבטחון גנץ ושרים נוספים שתמכו בהצעת החוק שהגשתי ועל כך אני מודה להם", הוסיף אשר.

לדבריו, "בשיחה עם שר המשפטים גדעון סער, הבהיר לי כי יבחן את קיצור ההליכים כדי להביא את ההחלטה הממשלתית באופן המהיר והטוב ביותר. הסכמתי להמתין עד חודש ימים עם העלאת החוק במליאה כדי לאפשר לממשלה לקדם מתווה פיצויים מהיר".

שי צרפתי שאביו נהרג באסון מירון אמר לערוץ 7, "הממשלה ממשיכה למרוח ולהפקיר את משפחות ההרוגים במירון. כנראה ש-45 הרוגים ולמעלה מ100 פצועים לא מספיקים כדי שמישהו יבין שצריך לשנות התנהלות. מריחה של עוד שלושה חודשים , אחרי מריחה של שמונה חודשים, היא הדרך של הממשלה לומר בקול ברור למשפחות אתן לא מעניינות אותנו".