אריה דרעי
אריה דרעי צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

היעדר ההיתכנות לקיום הילולת הבבא סאלי הביאה את יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי לפנות לח"כ מנסור עבאס ולבקש ממנו סיוע "כאיש דת".

״אני פונה למנסור עבאס לעזור באיתור תקציב להילולת הצדיק הבאבא סאלי השבוע, מנהיגה הרוחני של עולי צפון אפריקה", כתב יו״ר ש״ס אריה דרעי בדף הטוויטר שלו.

"‏לצערי, הממשלה שאתה חבר בה לא סופרת את הציבור הזה ואטומה לרגשותיו. אולי אתה כאיש דת תסייע לנו לקיים את הילולת הצדיק'', הוסיף דרעי.

חבר הכנסת איתמר בן גביר (עוצמה יהודית) מתח ביקורת על היעדר תקציב להילולת הבבא סאלי ותקף את הממשלה. "נפתלי, איילת, כהנא. השתגעתם? כסף לחתולים ומועצת השורא יש לכם, אבל לקיים את הילולת הבבא סאלי אין לכם. כמה אטימות, כמה ניתוק. כמה חודשים בממשלה ופתאום שכחתם שזו מדינה יהודית. תתביישו", כך בן גביר.

לפני ימים אחדים סיפרו מארגני הילולת הבבא סאלי בנתיבות כי הגיעו למתווה מוסכם עם כוחות כיבוי אש והמשטרה, ונענו לדרישות הבטיחות שהציבה בפניהם רשות הכבאות. הושג סיכום עקרוני בין הכוחות למארגנים וההילולה תוכל להתקיים. מנגד הצו האוסר את קיום ההילולה נותר בעינו ויתבטל לאחר שיאושרו התקציבים שמתאימים לדרישות הבטיחות, בסך כולל שך 2.5 מיליון שקלים.

בדיעבד התברר כי השמחה היתה מוקדמת שכן הכסף לא הושג. שרת הפנים איילת שקד העבירה תקציב של 700 אלף ש"ח לעיריית נתיבות כדי לאפשר את סידורי הבטיחות לקראת הילולת הבבא סאלי, אולם החסר התקציבי עדיין גדול.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו