השר הנדל
השר הנדל ערוץ 7

"הנדל מנתק אותנו" - תחת הכותרת הזו יצאו מנהלי מוסדות, ראשי ארגונים תורניים ואישי ציבור בולטים במגזר החרדי, בקריאה לשר התקשורת יועז הנדל לעצור את תכניתו לביטול דמי הקישוריות בהתקשרות לקווי תוכן ייעודיים.

לדברי מנהלי המוסדות, תכנית הנדל לביטול דמי הקישוריות תביא לביטול קווי המידע והשירות ותפגע בצרכי החברה החרדית.

כיום עושים בני הציבור החרדי שימוש רב ומגוון בפלטפורמות שונות של שירותים קוליים לניהול שוטף של חיי היום יום, החל משיעורי תורה וזמני היום, מוקדי רישום טלפוניים, מידע אונליין ולו"ז לתחבורה הציבורית ושורה של שימושים קהילתיים ומשפחתיים המבוססים כולם על מערכות טלפוניות מתקדמות ובכך מאפשרים למשפחה החרדית לנהל את שגרת יומה עם נגישות לשירותים הנדרשים ללא שימוש באינטרנט.

"מה שהציל את המגזר החרדי בימי הקורונה הראשונים, כאשר מוסדות החינוך נסגרו, היו אותם מערכות טלפוניות ללמידה מרחוק, שאפשרו גם למגזר המתנזר מאינטרנט ואינו יכול לעשות שימוש בזום, להמשיך בשגרת הלימודים", צוטטו מנהלי המוסדות.

"תכניתו של הנדל לביטול דמי הקישוריות, שיביאו לביטול קווי המידע והשירות ויפגעו קשות בחברה החרדית, היא גזירה קשה שתביא רבבות משפחות חרדיות לחשיפה גבוהה לאינטרנט מתוך כפייה או לחילופין לניתוק מוחלט מהעולם שבחוץ ללא אפשרות לנהל קשרים בתוך המשפחה ועדכונים נחוצים", הם טוענים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו