הרב שלום כהן
הרב שלום כהן צילום: יעקב כהן

גדולי התורה של הציבור הספרדי, מועצת חכמי התורה, ראשי ישיבות, רבני ערים דיינים, יוצאים בקריאה חריפה נגד הממשלה וקוראים לציבור "להרבות בתפילה בשעת פתיחת ההיכל לביטול הגזירות הנוראות של הממשלה בעקירת התורה".

על המכתב חתומים נשיא מועצת חכמי התורה הרב שלום כהן, חבר המועצת הרב שלום בעדני, הראשון לציון הרב שלמה משה עמאר, ראש ישיבת כסא רחמים הרב מאיר מאזוז, הרב דוד בצרי ראש ישיבת השלום, חברי מועצת חכמי התורה הרב ראובן אלבז, הרב דוד יוסף ושורה של רבנים נוספים.

"אל אחינו בית ישראל ה' עליהם יחיו!, עת צרה היא ליעקב וממנה ניוושע. נמצאים אנו בימים טרופים, גלות החושך כאשר משנאי השם נשאו ראש בממשלת זדון שכל מטרתה עקירת התורה וכל דבר שבקדושה, ואף הערימו בקשיים כלכליים בכדי להכביד על מוסדות התורה ולומדי התורה אשר הם מחזיקים העולם. ואף פוגעים בכשרות, גיור וכל דבר של תורה, ומחללים את קדושת שריד בית מקדשינו ותפארתינו. אוי לנו שכך עלתה בימינו", כותבים הרבנים.

"על כן בעת הזאת מוטל עלינו לעשות ההשתדלות, שזממם ח"ו לא יצלח, וקול התורה ושלטון ההלכה ימשיך ויפרח, ואין לנו קיום בעולמנו אלא בזכות תורתינו הקדושה", הם מוסיפים.

הרבנים דורשים כי "בכל שבת בשעת פתיחת ההיכל נעתיר ונתפלל לצור כל העולמים שיחוס ויגן עלינו ויפר עצת הקמים לכלותינו ברוחניות וגשמיות וישלח לנו את משיח צדקנו ויסיר מעלינו גלות החושך וישפיע עלינו אור התורה וכל זממם לא יצלח ובזכות התעוררות התשובה והתפילה וחשבון מעשינו, ירחם ה' עלינו ובא לציון גואל מהרה". בימים אלה מופצת הקריאה בבתי הכנסיות ברחבי הארץ יחד עם תפילה מיוחדת לביטול גזירות לאור קריאתם של גדולי ישראל לזעוק ולהתריע בדבר הסכנה הנוראית של עקירת הדת והמסורת בכל התחומים הן בכשרות, גיוריים, נישואין וחילול הכותל שעלול להביא את המוני בית ישראל להתבוללות ומחיקת הזהות היהודית".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו