אלחנן פלהיימר, יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, פנה היום (ראשון) לראש הממשלה נפתלי בנט ולשרת החינוך יפעת שאשא ביטון לקראת סוף הסמסטר ותחילת תקופת המבחנים.

"תגבשו עוד היום מתווה לימודים שיאפשר למאות אלפי הסטודנטים שעתידים להכנס לתקופת המבחנים, החל מהשבוע הקרוב, להצליח בלימודים לצד היכולת לשמור על בריאותם", ביקש יו"ר התאחדות הסטודנטים.

בתוך כך, סטודנטים במספר אוניברסיטאות ומכללות מוחים על כוונת הצוות האקדמי לערוך את המבחנים הקרובים באופן פרונטלי.

כך למשל באגודת הסטודנטים במכללת ספיר מוחים על מבחנים פרונטלים ולא בזום למרות שלדברי הסטודנטים רמת התחלואה גבוהה ואף חלק כלל אינו מחוסן.

יוחאי (שם בדוי), סטודנט שנה ב' במכללה נוספת מתאר מצב אבסודרי. "קיבלנו מכתב מההנהלה לפיו המבחנים ממשיכים כרגיל. בשבוע האחרון שנותר ללימודים העבירו לזום אבל למבחנים לא מוכנים. מנגד – במהלך הסמסטר לא הקפידו על מסכות בכיתות, כך בעצם נותנים תמריץ לתלמידים להיות חולים ולא לגשת לבדיקת קורונה".

"אני שומע על המון תלמידים שאומרים שאם הם לא ירגישו טוב - הם לא ילכו להיבדק כדי לא לפספס מבחן", הוסיף. "לעומת זאת, יש מוסדות אקדמיים שבהם עברו למבחנים מרחוק ויש התחשבות. ניסינו לפנות לאגודת הסטודנטים אבל הם פשוט מתעלמים מאיתנו. אצלנו פשוט משחקים בחיי אדם ומתעלמים ממה שקורה במדינה".

יש לציין כי לא בכל המוסדות האקדמיים המבחנים יערכו באופן פרונטלי. כך למשל, באוניברסיטה העברית בירושלים ובקריה האקדמית אונו - המבחנים בסיום הסמסטר יערכו מהבית.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו