יועז הנדל
יועז הנדל צילום: Michael Giladi/Flash90

לצד העימות סביב חוק האזרחות בין ימינה למרצ, התנהל עימות נוסף, הפעם בין מרצ לתקווה חדשה, והוא עסק במינוי הרכב חדש למועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו.

בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב פורסם הבוקר (שני) כי יו"ר מרצ, שר הבריאות ניצן הורוביץ, יצא אתמול בממשלה בהאשמות חריפות כלפי המועצה החדשה וכלפי שר התקשורת יועז הנדל וטען שהמועצה מוטה פוליטית.

"הרשות השנייה היא חד צדדית בדעותיה הפוליטיות. היא ימנית מדי", אמר שר הבריאות. השר הנדל ענה לו: "לי אין מושג מה הדעות הפוליטיות של אף אחד מהחברים שם. איך אתה יודע את זה? אנחנו לא מתכוונים להחזיר את הפנקס האדום". הורוביץ הוסיף - "אז לי יש מושג ממה שבדקתי. והרשות הזו אינה מאוזנת ולכן אני מוכרח להסתייג ממנה".

בסיום הדיון הצביע הורוביץ נגד מינוי המועצה החדשה ושאר שרי מרצ לא השתתפו בהצבעה. ברקע הדברים הללו, הביעו במרצ את חוסר שביעות רצונם באוזני השר הנדל גם מכך שהוא חונך מיזמי סיבים והנחת תשתיות אינטרנט באופן מוגבר באזורים רבים ביהודה ושומרון - כולל במקומות רבים שאינם נמצאים בתוך גושי ההתיישבות.

יו"ר הקואליציה עידית סילמן התייחסה לעימותים. בריאיון לאריה גולן בתוכנית אמרה כי היא סומכת על השר הנדל בכל הקשור למינוי חברי מועצת הרשות השנייה וכי היא בטוחה שהשיקולים מקצועיים. בנושא פריסת הסיבים ביהודה ושומרון אמרה סילמן כי היא מאוד מרוצה מהעשייה של השר הנדל. "הוא מחבר את הציונות וההתיישבות לסיבים אופטיים כמו שצריך להיות".