משרד החינוך. ארכיון
משרד החינוך. ארכיון צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בלשכת יו"ר מפלגת נעם ח"כ אבי מעוז התקבלה פנייה לגבי משימה שקיבל תלמיד כיתה ב', באחד ממוסדות החמ"ד, שנדרש בקישור לאתר 'גלים' אליו הופנה, למלא פרטי משפחתו, ובהם: סבא וסבתא, דודים ו'הורה 1, הורה 2'.

בתגובה פנה ח"כ מעוז לשוש נגר, ראש מנהל החמ"ד, בבקשה לתקן באופן מיידי את הטעות. ראשית הסביר מעוז על המקרה שהגיע ללשכתו, ולאחר מכן פירט כי המשימה הייתה על השיר "פתחו את השער", שתרגמה פניה ברגשטיין, שבו מדובר על המשפחה: "פיתחו את השער פיתחוהו רחב, עבור תעבור פה שרשרת זהב, אבא ואמא, ואח ואחות, וחתן וכלה במרכבת קלה".

לדבריו של מעוז "זהו ניסיון מתוחכם להפנים בתודעת התלמידים את החלפת המושגים 'אבא' ו'אמא' במושגים 'הורה1' ו'הורה2'. מדובר בחלק ממהלך ארוך שנים שמובל על ידי ארגונים וגורמים שונים, אשר מתוקצבים בסכומי עתק, ותחת איצטלא של טענות מוסריות כגון קבלת האחר והרצון שלא לפגוע במיעוטים שונים, פועלים באופן שיטתי לפגוע במוסד המשפחה על ידי מחיקת זהות הגורמים שמבחינתם מסמלים את המשפחה הקלאסית".

מעוז אף ציין כי "בכנסת הקודמת עלתה על שולחן הכנסת הצעת חוק שביקשה לחייב את מחיקת המילים 'אבא' ו'אמא' מטפסים ציבוריים, אך היא נדחתה ברוב גדול, כך שנכון להיום הציבור אמר את דברו באמצעות נבחריו בצורה ברורה ביותר".

הורה 1 הורה 2
צילום: מסך

לסיום כתב מעוז: "בטוחני כי הדברים נעשו בתום לב, וכי לא היה בכוונתכם להיות כלי לשימושם של אותם גופים ואותן אג'נדות, שמגמותיהם הפוכות ממגמותיו של החמ"ד. אני פונה אלייך בכדי שהדבר יתוקן בהקדם ותלמידי החמ"ד ימשיכו להתחנך לחשיבות ערך המשפחה, על פי המקובל ביהדות מדורי דורות".

ראש החמ"ד שוש נגר הגיבה במכתב למעוז: "קראתי פנייתך החשובה, אנו פועלים לשמירת כניסת השפעות חיצוניות אל תוך מערכת החינוך הדתי. מודה לך שהפנת לתשומת לבנו. נבדוק מול הגורם הרלוונטי".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו