כוחות הביטחון חוסמים הבוקר (שלישי) את הכניסה לישיבת חומש ותלמידי הישיבה מנועים מלהגיע אליה.

נחסמה גם כניסת רכב אספקת המזון ל-40 התלמידים המתגוררים בישיבה. החיילים במחסום טוענים כי הוחלט לסגור את הכניסה ליישוב בהוראה מגבוה.

המחסום ממוקם סמוך לישוב שבי שומרון, בקו שחוצה בין ישובי מרכז השומרון לצפון השומרון. הוא הוקם לאחר יישום תוכנית ההתנתקות בצפון השומרון, אולם היה פתוח במשך מעל עשור ובמקום עוברים מידי יום מאות כלי רכב, ביניהם עשרות כלי רכב עם לוחית זיהוי ישראלית, שלא נמנעה מהם עד כה הכניסה לצפון השומרון.

מדובר על תקדים ביישום תוכנית ההתנתקות בצפון השומרון, ביחס לנוהל שהיה קיים מעל עשור, בו דרכי הגישה לצפון השומרון היו פתוחות.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן אמר כי "הממשלה הזו החליטה ליישם בפועל את תוכנית ההתנתקות ולאחר 15 שנה שישיבת חומש שומרת על הנוכחות היהודית בצפון השומרון ומעל עשור שמחסום גנות בכניסה לצפון השומרון פתוח, הממשלה רוצה למסור לארגוני הטרור את צפון השומרון, בהפקרות נוראית שתהפוך את צפון השומרון למדינת חמסטאן בדיוק כמו עזה. צפון השומרון הוא לב ארץ ישראל ומדובר גם באזור אסטרטגי החולש על כל אזור השפלה והשומרון. הפקרת צפון השומרון מסוכנת לעם ישראל".

מישיבת חומש נמסר: "הממשלה דוהרת לחסל את חומש. הגרוש מחומש והמצור על הישיבה עולה היום שלב נוסף, לאחר 15 שנה קיום ישיבת חומש, הממשלה חוזרת ליישם את תוכנית הגרוש וההתנתקות של אריק שרון, וחוסמת את תלמידי ואברכי הישיבה מלהגיע ליישוב. בלתי נתפס לחשוב שההחלטה האומללה מתקבלת דווקא בעקבות רצח אחד מתלמידי הישיבה. לא ייתכן שדווקא בעת כזו, הממשלה תעשה מצור על חומש, דבר שלא היה כבר 15 שנים, מטרת רוצחי יהודה דימנטמן מתממשת צערנו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו