הרב חיים דרוקמן בועידה
הרב חיים דרוקמן בועידה צילום: שריה דיאמנט

זקן רבני הציונות הדתית הרב חיים דרוקמן, יו"ר מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא, יוצא בקריאה חד משמעית לבני הציונות הדתית להצטרף למאבק על חומש ולהגיע להפגנת הענק הצפויה מחר (חמישי) בירושלים.

הרב דרוקמן כתב: "בישיבה בחומש לומדים בגבורה בשמחה ובתנאים קשים טובי בנינו. המחשבה להרוס חלילה את הישיבה לאחר הרצח הנורא של יהודה דימנטמן הי״ד דוקרת את הלב, מכאיבה עד מאוד ומהווה פרס לטרור".

הרב ממשיך וקורא לציבור לצאת למחאה: "לא יעלה על הדעת לפגוע בישיבה בחומש. אני קורא לציבור להשתתף במחאה כנגד הפגיעה בישיבה בחומש ולסייע ביד אנשי חומש היקרים בפעילותם המבורכת".

נציין כי מדובר בקריאה חסרת תקדים, שכן לראשונה מזה שנים רבות קורא הרב לציבור לצאת להפגנת מחאה.

אלמנתו של יהודה דימנטמן קראה גם היא לציבור "להגיע בהמוניו בערב אזכרת ה'שלושים' ליהודה, למחות מול משרד ראש הממשלה ולדרוש שלא להרוס את ישיבת חומש".

בתחילת השבוע הפגינו מאות רבות של אנשים מול ישיבת הממשלה השבועית במסגרת מאהל המחאה. בהפגנה השתתפו רבנים, אישי ציבור וראשי מועצות ביו"ש ובהם ראש מועצת בית אל שי אלון, ראש מועצת קדומים חננאל דוראני, ראש מועצת קרית ארבע אליהו ליבמן וראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן שאמר "על חומש הממשלה תיפול. לא נקבל מתן פרס לטרור".

מכתב הרב דרוקמן יוצא לקראת הפגנה אשר צפוייה להתקיים ביום חמישי הקרוב, יום השלושים להירצחו של יהודה דימנטמן, בשעה 18:30 מול משרד ראש הממשלה בירושלים. ראשי המועצות אשר מובלים את המחאה יקראו בהפגנה שלא להרוס את חומש, לא להיכנע לטרור ולהפסיק את ההשתלטות של הערבים על השטחים הפתוחים. כמו כן הם קוראים לממשלה להסדיר את התיישבות הצעירה, להחזיר את הביטחון ביהודה ושומרון וכן את תכנוני היישובים.

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7