הרב דב ליאור
הרב דב ליאור צילום: אריה מינקוב

יו"ר עוצמה יהודית, ח"כ איתמר בן גביר, שוחח הלילה (רביעי) עם הרב דב ליאור ושאל אותו כיצד לנהוג לגבי נטיעת עצים השנה, שנת השמיטה, אם מדובר בחלק מהמאבק על ארץ ישראל כשהוא מתאר את הסיטואציה המתרחשת עם השטח שקק"ל מכשירה לנטיעות בנגב וגורם לזעם רב בקרב חברי מפלגת רע"מ.

לדברי בן גביר, הרב ליאור אמר לו כי בשביל המאבק ארץ ישראל מותר לנטוע עצי סרק השנה ואם יש מאבק קשה - בשל חשיבות המעשה ניתן אפילו לנטוע עץ פרי בתוך גוש אדמה.

עוד סיפר בן גביר כי הרב ליאור ציין ש"המלחמה על ארץ ישראל היא מצווה דאורייתא וכך יש להתייחס אליה".

ח"כ בן גביר אמר כי "הכי מצחיק בעיני שכל אנשי שלום עכשיו הפכו להיות פוסקי הלכה. אני רואה את יריב אופניהיימר מגיב בטוויטר כאילו הוא הרב הראשי לישראל".

"טוב שילמדו קצת תורה. אצלנו יש גדולי תורה שאנחנו שואלים את דעתם ונוהגים לפי הוראותיהם", דברי יו"ר עוצמה יהודית.

אירוע הנטיעות של קק"ל מכעיס כבר תקופה ארוכה את התושבים הערבים באזור שרואים בנטיעות הציוניות השתלטות כוחנית על שטחים שהם מאמינים כי הם בבעלותם. מצידה של ממשלת ישראל, מדובר בפרויקט ציוני שנועד לחזק את המשילות הישראלית בשטחי הנגב ולמנוע פשיעה והסגת גבול.

בתוך כך ח"כ מנסור עבאס הודיע אמש כי לא יצביע עם הקואליציה כל עוד ממשיכות הנטיעות בנגב. שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין (תקווה חדשה) הודיע כי הוא לא מתכוון לעצור את המהלך חרף האיומים להפלת הקואליציה מצדה של מפלגת רע"מ.

שר החוץ וראש הממשלה החליפי יאיר לפיד, כתב בחשבון הטוויטר שלו כי אפשר לעצור את הנטיעות בנגב. "12 שנה של הפקרת הנגב והזנחת הבעיה הבדואית לא יבואו לפיתרון ביום אחד", אמר לפיד. "מדינת ישראל צריכה לטעת עצים על אדמות המדינה, אבל לא חייבים לפגוע בפרנסתם של תושבי האיזור".

שר התקשורת יועז הנדל הנדל הגיב ללפיד: "אסור שתהיה סלחנות להתפרעויות בנגב. השקר הגדול שהתחולל פה בעשור האחרון, אובדן המשילות בנגב ובגליל והרפיסות תחת שלטון הליכוד, אינם תירוץ. אנחנו בשלטון ואין לנו אפשרות אחרת מלבד החזרת הריבונות לנגב".

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7