מאזור הנטיעות בנגב וזירת המהומות והאיומים שמטיחים הבדואים נגד נטיעת העצים, מספר חבר הכנסת איתמר בן גביר על הסיבה שהובילה אותו למקום.

"לאן הגענו? למצב שבו לטעת עצים הופך להיות פרובוקציה? להפריח את השממה בנגב זו פרובוקציה? האמירה שלנו היא שאנחנו בעלי הבית", אומר בן גביר ומדגיש כי אין לו בעיה עם הבדואים ככלל, "אבל מי שרוצה להרוס, להחריב ולעקור נטוע, מי שפועל נגד מדינת ישראל ומרים יד על חיילי צה"ל ושוטרים צריך ללכת מכאן".

"אנחנו נמצאים כאן כדי לומר שישראל היא בעלת הבית", אומר בן גביר ובהתייחס להכרעת הרב דב ליאור לפיה מותר לטעת עצים למרות השמיטה שכן מדובר בחלק מהמאבק על הארץ, מספר חבר הכנסת בן גביר כי התקשר לרב לפנות בוקר ושאל אותו על כך. "הוא אמר לי בצורה הכי חד משמעית שכאשר מדובר במלחמה על ארץ ישראל, כאשר זו המשמעות הדבר מאוד פשוט, עצי סרק בוודאי שאין שום בעיה לנטוע, אבל גם עצי פרי, אם מגיעים עם גוש אדמה ונוטעים אין שום בעיה".

"הרב ליאור אומר שיש כאן מלחמה על הארץ ויש כאן גם משמעות למה יקרה אם חלילה וחס ייעצרו כאן הנטיעות. זו תהיה כניעה, זו תהיה התקפלות. זה מה שנאמר במפורש בשולחן ערוך שאפילו על עסקי קש ותבן יוצאים ומחללים את שהבת, קל וחומר נוטעים עצים".

בן גביר אינו עושה הנחות לממשלת נתניהו ובהתייחס לטענות לפיהן גם ממשלות נתניהו הקפיאו נטיעת עצים בנסיבות דומות, הוא אומר כי "זה נכון. ממשלת נתניהו לא עשתה מספיק בנגב ולשם כך הצטרפתי לפוליטיקה, כדי לשנות ולעשות דברים אחרת. אבל מצחיק אותי לשמוע כל הזמן את בנט אומר ממשלת נתניהו שוב ושוב. בנט, אתה ראש הממשלה וכנראה אתה לא מפנים זאת כי כנראה מנסור עבאס הוא ראש הממשלה בפועל, אבל זו האחריות שלך, זה בידיים שלך ואתה נושא באחריות על כל מה שאתה עושה".

על דברי השר אלקין לפיהם מדובר רק ביום אח של נטיעות קובע חבר הכנסת בן גביר כי מדובר בנטיעות שתוכננו לעוד שבוע ושבועיים קדימה. "הממשלה הזו תתקפל לצערי גם כאן, בנגב, כמו שהיא מתקפלת לאורך כל חצי השנה האחרונה בכל מקום במדינת ישראל. זה פרס לטרור ולכל אלה שזורקים אבנים ומקללים שוטרים וחיילים. ראינו גם את תמונתו של יאיר גולן מבוזה ומבטיח לכל הפורעים שנדאג לשחרר אותם. איפה מערכת המשפט? איפה היועץ המשפטי לממשלה?".

להערכתו אין מקום לתלות תקוות לקריסת הממשלה בשל המשבר הנוכחי, שכן לטעמו של בן גביר גם כאן הממשלה תתקפל ותיכנע. "אני מציע לא להיאחז באשליות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו