ספיר גזבר
ספיר גזבר צילום: ענבר ניסתאני

זה היה בגיל 17 כשזימנו את ספיר גזבר לאודישנים מיוחדים לתכנית "כוכב נולד", וכבר אז ידעה שהיא לא רוצה ללכת, שלא זו הדרך אליה החיים שלה מובילים אותה.

"כבית שדוגל באמנות ההורים שלי השקיעו בי מאוד בשיעורי מוזיקה וריקוד" מספרת גזבר על אותה התקופה, " אבל ההורים שלי, שהיו חילונים שומרי מסורת, לא ידעו שיום אחד בגיל העשרה אחליט לחזור בתשובה. כשזה קרה הם דאגו להזכיר לי 'לא להגזים' עם עניין הדת, אבא שלי מאוד רוצה שאתגייס ללהקה צבאית ומגיל צעיר כיוון אותי להיות זמרת גדולה. והדרך הייתה סלולה"


"לאודישנים של כוכב נולד הלכתי רק בגללם, כי הם התעקשו, וגם כי חשבתי שוודאי לא אעבור. הגעתי והמבחנים היו מול עמוס בן דוד המפיק דאז, להפתעתי עברתי את האודישן וזומנתי לתכנית מול צביקה הדר, זה היה כבוד גדול אבל הבנתי שכך לא אוכל לשמור על ההלכה, והודעתי להורי שלא אשתתף בתכנית ולא אתגייס ללהקה צבאית אלא אלך לעשות שירות לאומי".

גזבר מספרת כי על אף שהיה לה ברור שהיא תצליח בדרכה, דרך ההלכה, היא לא באמת ידעה אז איך היא תצליח כי להקות נשים זה לא היה דבר נפוץ אז. "קיוויתי שיום אחד תפתח לי איזו דלת" היא מספרת, "ובאמת שנתיים לאחר מכן, התקשר אליי מי שהיה המורה שלי למוזיקה ואמר שיש אודישנים ללהקת 'אשירה' - להקה שהייתה אחת הראשונות לנשים בארץ שהסולנית שלהן עזבה, נבחנתי ללהקה ועברתי את האודישן".

"עם להקת אשירה הופעתי ברחבי הארץ והוצאנו יחד דיסק מקורי. אחרי שנות עשייה רבות התפרקנו, ובשנים האחרונות דייקתי יותר את עצמי יותר". את הדיוק הזה, את כל הדרך שעברה, היא הפנתה לקריירת הסולו שלה ובימים אלו היא חובקת שיר חדש בשם 'פנימה' שהלחינה ועיבדה מתוך מילותיה של ימימה אביטל זיכרונה לברכה.


"כיום אני מופיעה מול נשים בארץ במופעים שונים ומרכזת את מגמת מוזיקה בשירת הים כדי לתת יד לדור הצעיר של היוצרות ליצור בגבולות ההלכה" מספרת גזבר, "ואני שמחה שההורים שלי רואים שאני בעשייה מוזיקלית, שרה ומופיעה, וטוב לי".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו