אסף פאסי
אסף פאסי צילום: באדיבות המצלם

האמת, שכבר נהיה מביך לכתוב על ימינה ואל חברי הכנסת של ימינה. לפעמים זה מגיע למצב של רחמים ממש על המצב אליו הגיעו ואז אני נזכר שברגע, כל אחד שם יכול להפיל את הממשלה, ובכל רגע שהם ממשיכים ולא עושים זאת הם האחראים הראשיים למצב.

הם האחראים על הפיגועים היומיומיים שנהיו כאן בשל רפיסות שלטונית. את האשמה הקשה הזו לא אני המצאתי, בנט אמר אותה שוב ושוב מול שרי ביטחון וראש ממשלה בעשור האחרון לפני שהפנה עורף לכל האידיאולוגיה שהציג, תרתי משמע.

הם האחראים על הכניעה בנגב, כניעה שלא מסתכמת בעקירת נטוע, אלא בדם, באיבוד משילות ובניצחונם של פורעים מבית שמאיימים בנשק חם וקר על כולנו.

הם האחראים לגירוש חומש השני. כל אחד ואחת בימינה שממשיך להצביע על חוקי בדואים בשמות שונים, אחראי לפרס המטורף שניתן לרוצחי יהודה דימנטמן. מי שצרחו על נתניהו שיהרוס בתי מחבלים לאחר פיגועים, מבצעים אחת לאחת את הדברים- רק מול הקורבנות וחבריהם.

הם גם האחראים לכאוס הכלכלי, רפואי, דתי, מדיני, איראני שיש כעת במדינה. הם יותר מכל אחד ואחת אחרים כיון שהם יודעים היטב שהדברים שקורים כעת תחת אחריותם הם מכת מוות למדינה היהודית - וממשיכים להיות שותפים לכך יום אחר יום. גזירה אחר גזירה. חוק בדואי אחר חוק בדואי.

שמותיהם ייזכרו בארון השמות היהודי ככאלה שדחקו הצידה את כל הרמאים הקטנים מהעבר - אלה שבשביל מיציבושי הצביעו על חוק אחד והתנדפו. הם, הח"כים מימינה, ממשיכים ומראים את פרצופם חוק אחר חוק, חודש אחר חודש, מרוקנים את סל האידיאולוגיה שלהם מתוכן ימני, וממלאים אותו כשאפם כאילו סתום, בתחליף אידיאולוגי שמאלני. כותרתם העיקרית היא שמנעו בחירות חמישיות והעבירו תקציב.

בשבוע האחרון דף המסרים של ימינה החליט לעשות עבודה "מתוחכמת". לולי זה היה שקוף כל-כך הייתי מוריד את המרכאות. "אנחנו מאוד ימניים" הם מדליפים לעיתונאים שונים "אבל אסור לנו שידעו". "אנחנו עושים דברים מטורפים למען ההתיישבות" הם צועקים בשקט שעה שהם זורקים כמה מיליונים לנציג ימני תורן ביד אחת, ועשרות מיליארדים לערביי ישראל ביד השניה. את המילים "אבל ביבי" שנשחקו עד תום, הם החליטו להחליף בדף המסרים החדש באחות הגדולה מאמריקה: "אין לכם מושג כמה הם לוחצים עלינו". אז הם מציגים דמות שמאלנית לבחוץ, ומבפנים הם מנסים למכור שהם עדיין אולטרא ימניים.

ב18 לאפריל 1866 כתב גורדון את השיר "הקיצה עמי" ובתוכו השורות הנוראיות ”הֱיֵה אָדָם בְּצֵאתְךָ וִיהוּדִי בְּאָהֳלֶךָ“ שורות גלותיות המנסות לדחוק את התורה לקרן זווית בתוך האוהל ומוחקת את קומתו הזקופה של היהודי בבית ובחוץ. מה גם שתנועת ההשכלה הוכיחה שמי שמוחק את יהדותו בחוץ, לא נשאר לו דבר גם בפנים. ''רצינו לגדל דור של אפיקורסים, וגידלנו דור של עמי ארצות'' אמר יעקב חזן בסיכום עגום של התקופה ההיא.

נראה שהסיכום הראוי לימינה הוא: "רצינו לגדל מפלגה של ימין אמוני ועמוק שלא מוותר על שעל, גידלנו מפלגה של רמאים ושקרנים."

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו