ישראל גנץ
ישראל גנץ צילום: ברוך גרינברג

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ שיגר לתושבי בנימין אגרת בה תיאר שורת צעדים בעייתיים ומדאיגים בהם נוקטת הממשלה כלפי ההתיישבות ביהודה ושומרון.

גנץ קרא להצטרף לפעולות המחאה ולצעד הראשון הערב (חמישי) בהפגנה מול משרד ראש הממשלה בירושלים.

"כמי שאחראי לתת שירות לכם התושבים ולפתח את בנימין, אני עוקב בדאגה רבה אחר ההתפתחויות בחודשים האחרונים. איני מדבר על תחושות או על השקפה פוליטית ביחס להרכב הממשלה, אלא על עובדות ומעשים שמחייבים אותנו להרים דגל אדום ולעמוד בשער" כתב גנץ בפתיחה.

הוא הביא מספר דוגמאות מתחומים שונים והפנה אצבע מאשימה כלפי ראש הממשלה והשרים.

ביחס להתגברות ארועי הטרור כתב גנץ כי "הטרור מצד האויב הפלסטיני הרים ראש. לצערנו, שרים בכירים בממשלה מגלים הבנה כלפיו ומצטרפים למסע שיסוי מתוזמר של ארגוני השמאל הקיצוני נגד מתיישבי יו"ש".

הוא ציין כי "ההתיישבות מוכה וחבולה בזירה הבינלאומית, כאשר לראשונה ממשלת ישראל וחבריה הם חלק ממחוללי המתקפות הללו שמטרתן – הפיכתנו לבלתי לגיטימיים עד כדי התרת דם ועלילות נבזיות."

גנץ הזהיר כי מממשלת ישראל החלה בשלבים מתקדמים של תהליך מדיני ותקף את פגישות שר הבטחון ואבו מאזן: "כך בדיוק מתחיל כדור שלג שמתגלגל לפינוי יישובים חלילה. הכרה וקבלה שכאלה כלפי איש שמממן את טובי רוצחינו וקיום מפגשים הדדיים עימו הוא כתם מוסרי שיש לו השלכות מרחיקות לכת בשטח".

ראש המועצה גם מתריע מפני שלב אל-חזור ביחס להשתלטות הערבית הבלתי חוקית על שטחי ההתיישבות. "ממשלת ישראל מחליטה להתעלם לחלוטין מכיבוש מתוכנן של יהודה ושומרון הנעשה יום יום על ידי הרשות הפלסטינית והאיחוד האירופי. הם בונים עיירות וכפרים חדשים, תופסים שטחים אסטרטגיים, יוצרים טבעות חנק על היישובים. בשונה מהעבר, גופי המדינה היום מכירים את המתרחש אך המדיניות היא לשתוק ולהתעלם. בשנה האחרונה הפעילות הזו התעצמה והולכת וקרבה לשלב אל-חזור."

ראש מועצת בנימין פנה בסיום לתושבים וקרא: "במצב הדברים הזה, כמי שחש אחראי על פיתוח ועתיד בנימין וההתיישבות איני יכול לשתוק עוד. יחד עם חבריי ראשי המועצות אנחנו יוצאים למאבק ובו נצטרך את ההתגייסות ואת השותפות שלכם תושבים יקרים. אני קורא לכם להצטרף לצעד ראשון וחשוב – הפגנה הערב (חמישי) בשעה 19:00 מול משרד ראש הממשלה בירושלים. אגיע יחד איתכם, ועם חבריי ראשי המועצות ביהודה ושומרון".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו