חילוץ הנערים בנחל קנה. צילום: אגף ביטחון - מועצה אזורית שומרון

הגשמים העזים שיורדים היום (ראשון) במישור החוף גרמו להצפות בערים השונות.

שני בני אדם נלכדו עם רכבם בשיטפון בנחל קנה שבשומרון. הרכב נתקע על שני סלעים. כוחות הכבאות פעלו בסיוע רחפן כדי לאתר את הרכב, לאחר שמים הציפו אותו וצוותים של לוחמי היחידה לחילוצים מיוחדים מתחנת שומרון הוזעקו למקום. שניהם חולצו בשלום.

לאחר החילוץ בנחל קנה - הרכב נסחף בשיטפון כבאות והצלה לישראל מחוז יו"ש

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן עודכן על מאמצי החילוץ שהובילו יחידת חילוץ שומרון וצוות אגף הביטחון במועצת שומרון. דגן אמר: "אני קורא לכולם להימנע מלצאת לאיזורים שיש בהם הצפות בשעה זו ולהישמע להמלצות המשטרה בעניין זה".

במקביל, בפתח תקווה, יבנה, ונתניה רחובות הוצפו ונחסמו.

ההצפה בשכונת עמישב - פתח תקווה ירון קדושים

נחל יהוד עלה הבוקר על גדותיו ויש חשש להצפות ברחוב בן גוריון בעיר. דחפורים של רשות ניקוז הירקון נמצאים במקום לפנות נתיבי מים להצפות המקומיות.

בלוד כ-18 אלף תושבים בשכונת גני אביב נצורים בשל הצפה, ומהעירייה נמסר לתושבים שהדרך לצאת ולהיכנס היא רק ברכבת. בשכונה אחרת בעיר, נווה ירק, כוחות הכבאות מפנים כמה בתים בעקבות עליית מפלס במים.

אורית נבו, תושבת שכונת גני אביב בלוד, סיפרה בראיון לכאן ב': "אוטובוסים לא יכולים להיכנס, קופת החולים לא פועלת ומתחם בדיקות הקורונה לא נפתח. זה מציף שוב את המצב של השכונה. בכל הארץ יכול לקרות שביום אחד בשנה יש מצב חריג, פה השכונה נבנתה בחטא, בצורה לא נכונה".

ההצפות בלוד
ההצפות בלוד צילום: דוברות כבאות והצלה

הגשמים צפויים להיחלש בהדרגה בצפון ובמרכז. מחר צפוי יום בהיר אך הקור העז יימשך. ביום שלישי ירדו מידות החום באופן ניכר וייעשה קר עוד יותר, אך לא ירדו גשמים ויהיה מעונן חלקית.

בשלישי בלילה יחל לרדת גשם באזור הצפון שיתפשט עד למרכז. ביום רביעי יתחזק הגשם ושלג צפוי בחרמון וייתכן שגם בהרי הצפון. בחמישי צפוי הקור להימשך אך הגשם ייפסק.

מידות החום המרביות היום: בירושלים עד 7 מעלות בצהריים, בתל אביב 14, באריאל 7, בחיפה 11, בבאר שבע 11 ובאילת עד 18 מעלות. בצהריים.