יאיר לפיד
יאיר לפיד צילום: חיים צח, לע"מ

יו"ר יש עתיד ושר החוץ יאיר לפיד מכנה את מפלגת "הציונות הדתית" מפלגה אנטי ציונית.

לפיד אמר כי הוא בעד חוק האזרחות אך הוא לא רוצה שהחוק יובל על ידי מפלגה אנטי ציונית, כלשונו. "כמו שלא הייתי מסכים שבל"ד יובילו את חוק האזרחות ככה אני לא מסכים שהמפלגה של בן גביר תעביר את חוק האזרחות".

סמוטריץ' הגיב על דבריו החמורים של לפיד: "מבחינתו של לפיד הציונות הדתית מספיק טובה כדי למלא את בתי העלמין הצבאיים אבל היא לא מספיק ציונית כדי להעביר איתה את חוק האזרחות. בטח לא ציונית כמו התנועה האיסלמית שאיתה הוא כרת ברית. ואת האיש הנאלח הזה, שמשווה את הציונות הדתית לבלד, בנט ושקד ואורבך הולכים להפוך לראש ממשלה", כתב סמוטריץ'.

"עכשיו תראו, מול כל פוליטיקאי אחר היתה נדרשת כאן תגובה עניינית חריפה שמגנה את החוצפה, הצביעות ואבדן הדרך. אבל מול לפיד אין שום ערך להתייחסות רצינית. מדובר באיש שהוא במחולל קלישאות נבוב שאין שום משמעות לשום מילה שהוא מוציא מהפה", הוסיף סמוטריץ'.

יו"ר ''עוצמה יהודית'' ח"כ איתמר בן גביר הגיב לדברי לפיד: "אמא ז"ל שפעלה באצ"ל, נעצרה על ידי הבריטים והייתה קצינה בצה"ל ואבא ז"ל שלחם במלחמות ישראל מתהפכים בקברם כאשר הם שומעים את השותף של תומכי הטרור ומי ששירת בעיתון "במחנה", מכנה אותי ואת כל אנשי הציונות הדתית לא ציונים. בנט - זה השותף שלך''.

יו"ר מפלגת נעם ח"כ אבי מעוז (הציונות הדתית) הגיב לשר החוץ: "מיאיר לפיד, שאמר על סעיד אלחרומי תומך הטרור כי הוא 'נפל בקרב', אין לי ציפיות. האשמים היחידים הם נפתלי בנט וניר אורבך, ועידית סילמן ויום טוב כלפון שבזכותם האדם הזה ישמש בעוד כשנה וחצי כראש הממשלה. תתעוררו, לפיד מתכוון גם אליכם".