הרב שמואל אליהו: "כואב לנו, כל הכבוד למי שיוצא להפגין" דוברות

עשרות חברי כנסת השתתפו הערב (שלישי) במחאה של פעילי המחנה הלאומי בכל חלקי הארץ מאילת ועד הגולן. ההפגנות נערכות ב-100 צמתים וגשרים ובמקביל נערכה עצרת תפילה בכותל המערבי.

המארגנים דיווחו על למעלה מ-20,000 איש נטלו חלק בהפגנת כולל דתיים, מסורתיים, חילונים וחרדים שאחדו כוחות.

מארגני ההפגנה מסרו, "אנחנו מודים לעם ישראל שהתאחד הערב מדן ועד אילת למען מטרה חשובה. אובדן הערכים והדרך של הממשלה מהווה סכנה ממשית לקיומה וזהותה של המדינה, ולכן אנחנו חייבים לצאת לרחובות. אנשים מכל הקשת הציבורית התחברנו כאחד בכל הצמתים והגשרים ברחבי הארץ כמקשה אחת נגד התנהלותה של ממשלת ישראל".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' בהפגנת ה-100 דוברות

"אנו מודים לציבור הרחב שהצביע ברגליים כדי להזדהות עם המאבק. הממשלה שוכחת שאנחנו מדינה יהודית ודמוקרטית, שאבות אבותינו נלחמו להקימה, וכולנו אמרנו בקול ברור שאין לגיטימיות לממשלה הזאת. המחאה תמשיך לגדול ולצבור תאוצה עד שהממשלה הרעה תיפול", הוסיפו מארגני המחאה.

רבה של צפת הרב שמואל אליהו השתתף בהפגנה ואמר, "אני מאוד שמח שיש הרבה אנשים שאוהבים את עם ישראל , את ארץ ישראל והמדינה ,מפגינים בצמתים ומתפללים בכותל כדי שתהיה לנו מדינה יהודית".

"זה דבר חשוב. זה כואב לנו ובדמנו ובנשמתנו. כל הכבוד למי שיוצא בערב הזה להפגין למען מדינה יהודית, כדי שתהיה שבת, גיור, כשרות והתיישבות כמו שצריך, וכדי שלא ימכרו את המדינה לשונאינו. חשוב שתהיו שותפים בהפגנה הזאת, יש בזה אפקט והשפעה לשנות את המציאות", הוסיף הרב אליהו.

יו"ר עוצמה יהודית, ח"כ איתמר בן גביר, השתתף בהפגנות במספר מוקדים, בין היתר בחולון, בת ים, ראשל"צ, פתח תקווה ות"א.

"משמח לראות שעם ישראל מתעורר ויוצא לצמתים ולגשרים בכל רחבי מדינת ישראל להפגין נגד הממשלה הרעה הזו, ואין לי ספק שבסוף אנחנו ננצח, כי אנחנו חייבים לנצח. למען הילדים שלנו, שיוכלו לחיות במדינה יהודית", אמר בן גביר.

ח"כ איתמר בן גביר בהפגנת המאה דוברות

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן שחלה בקורונה ולכן שוהה בביתו בבידוד, יזם הפגנת ענק - בזום. "הקורונה לא תעצור אותנו מלהילחם למען ארץ ישראל. לצערנו מאות אלפי אזרחים במדינת ישראל נמצאים בקבוצות סיכון, חולים בקורונה או בבידוד ולכן לא יכולים להגיע להפגנות. 'גם אני נמצא בביתי בבידוד, הדבר הזה לא יחליש את המחאה ולא ימנע אותנו מלהציל את ארץ ישראל. כולנו יחד מרחוק נביע את המחאה שלנו כנגד הממשלה הזו, שביד אחת מחברת לחשמל את המאחזים הבדואים הלא חוקיים המשתלטים על אדמות הנגב, וביד השניה מנתקת את החשמל לישיבת חומש, ומונעת חיבור חשמל מהאנשים החלוצים בהתיישבות הצעירה ביו"ש", אמר דגן.

אסף פאסי, תושב עתניאל שבהר חברון השתתף בהפגנה בצומת מיתרים וציטט את ראש הממשלה בנט על החשיבות הגדולה ביותר בעת הזו: "אחרי כמעט שנתיים במועצת יש"ע אמר בנט לפני כעשור 'נורא ברור היום שהמאבק האמיתי הוא על צביון למדינה. השאלה הגדולה היום היא האם תהיה פה מדינה יהודית או מדינת כל אזרחיה'".

הוא פנה לבנט ולשקד באופן אישי: "נפתלי ואיילת, כיום אתם מנהיגים את מדינת ישראל יחד עם מי שאתם כיניתם "אחות החמאס". אתם מסייעים בפועל לתוכנית פייאד שמטרתה לחבר את עזה, דרך הנגב להר חברון, שבוע שעבר עם חוק החשמל הבזוי הנחתם אבן פינה מחודשת לתוכניתם של שונאינו, שמטרתה ליצור רצף טריטוריאלי שיחנוק את מדינת ישראל כולה. אתם מכירים היטב את הדברים. שנים צרחתם וצעקתם כנגד התוכניות הללו שהיום, אתם הופכים להיות חלק מביצועם וממימושם בשטח".

אסף פאסי בהפגנה
אסף פאסי בהפגנה צילום: ללא

פאסי התריע כנגד תאוות השלטון. "הרבבות שנמצאים בצמתים בכל הארץ והמיליונים שתומכים בנו בבתים לא ישקטו מול השקר המחלחל. לא נאפשר שמדינתנו תהפוך להיות מדינת חסות של האחים המוסלמים, לא ניתן שתמכרו את כל ערכינו תמורת בצע שלטון".

צילום: דוברות
צילום: דוברות
צילום: דוברות

צילום: TPS
צילום: TPS
צילום: TPS
צילום: TPS
צילום: TPS
צילום: TPS
צילום: TPS