דני ליטני
דני ליטני צילום: משה שי, פלאש 90

הזמר דני ליטני בן ה-78 יופיע במוצאי שבת כשהוא יודע שייתכן שזו הופעתו האחרונה בקריירה.

בראיון לעיתון 'ידיעות אחרונות' שיפורסם במלואו ביום שישי, מספר ליטני כי הוא סובל מבעיות שמיעה קשות ועומד לעבור בקרוב ניתוח להשתלת שתל שבלול באוזנו הימנית. הניתוח עלול לגרום למצב שלא יוכל לשמוע טוב מספיק בשביל להופיע על במה.

ליטני מודה, "אני מתרגש, אני גם פוחד, אני יודע שזה יכול להיות הסוף עבורי על הבמה. אני משלים עם העובדה שבעצם זהו, זו אולי סוף הדרך שלי במוזיקה. השמיעה אחרי הניתוח עלולה להשתנות בצורה שבה אני לא אוכל יותר לנגן ולשיר, אז אני לוקח הכל בחשבון".

ליטני מתמודד כבר 20 שנים עם בעיות השמיעה בקריירה הארוכה שלו והחליט לנסות את פיתרון הניתוח, שיכול כמובן לגרום לו לשמוע טוב יותר, אבל מנגד עלול גם לפגוע בשמיעה.

"השתלת השבלול משנה את כל החיים כי אז אתה בעצם מקבל סוג של שמיעה אחרת לגמרי, שצריך ללמוד אותה. אחרי הניתוח נדרשים סביב חודש וחצי להחלים מהקידוח בתוך הראש בעצם, ואז אני צריך לבוא לבית החולים תל השומר פעם־פעמיים בשבוע, במשך שלושה חודשים, כדי לעשות כיוונים של כל המערכת הזאת. משיחות עם אנשים שעברו את אותו ניתוח הבנתי שהכל אחר כך נשמע אחרת ולכן ספק גדול אם אוכל בכלל להמשיך לעשות מוזיקה ולנגן", הוא מספר.

ליטני מוסיף, "אני די המום מכל הטררם סביבי, לא זוכר דבר כזה. אנשים מציפים אותי בהודעות עידוד, מספרים לי למה עליי לצפות, זה מאוד מרגש ואני מתהלך כבר כמה ימים בסוג של הלם. לא חשבתי שזה יעשה בום כזה, לא חשבתי שאני ככה מזיז לאנשים. זה מחמם את הלב ואני די נרגש".