יהונתן ואסתר פולארד במשרדה של שקד
יהונתן ואסתר פולארד במשרדה של שקד צילום: דוברות

דובר משפחת פולארד עדי גינזבורג הבהיר הבוקר (חמישי) כי ההודעה המופצת בימים האחרונים על מצבם של יהונתן ואסתר היא מזויפת וגורמת עוגמת נפש לבני הזוג.

גינזבורג אמר כי "‏בימים האחרונים רצה בוואטסאפ הודעה של אדם שכביכול דיבר עם יהונתן פולארד ומצטט דברים בשמו. מדובר בפייק ניוז והפצתו גורמת עוגמת נפש.

"יהונתן ואסתר מאוד מעריכים את האהבה והתעניינות הציבור אך מבקשים בכל לשון של בקשה להימנע מהפצת פרסומים לא מהימנים בשמם", הוסיף.

בנובמבר האחרון הגיעו בני הזוג פולארד לפגישה עם שרת הפנים איילת שקד. יהונתן הודה לשרה שקד על המאמצים שעשתה לשחרורו בהיותה שרת המשפטים ובעבודתה לקדם זאת מול שר המשפטים האמריקאי.

יהונתן ביקש להודות במיוחד על כך שבניגוד לפוליטיקאים אחרים, שקד עשתה את הדברים תוך שהיא שמרה על כך בשקט וללא פרסום שהיה עלול להזיק למאמצים.

שרת הפנים שקד: "שמחתי לארח את יהונתן ואסתר פולארד ולשמוע מהם על התאקלמותם בישראל ועל הרעיונות שיש ליהונתן לפעול ולקדם. יהונתן ואסתר - תמיד טוב לראות אתכם פה - בבית".

מאז עלו לישראל בני הזוג יהונתן ואסתר פולארד, הם מרבים לפקוד קברי צדיקים ברחבי הארץ ולהודות שם על יציאתו לחופשי של פולארד.

בחודש ספטמבר הגיעו פולארד ורעייתו להתפלל בקבר שמואל הנביא הסמוך לירושלים. בזמן שהוא יושב בפינת הציון ומתפלל, הבחינו המתפללים ביהונתן ושמחו לראותו. הם פצחו בשירה וריקודים לכבודו.

גם כשביקרו בני הזוג פולארד בקבר רחל אימנו בבית לחם קרה דבר דומה. המתפללים והחיילים שנכחו במקום ניגשו לברך את יהונתן פולארד בברכת "ברוך מתיר אסורים", והתרגשות אחזה בפולארד כאשר חיבק את חיילי צה"ל.

בשביל פולארד זאת הייתה הפעם הראשונה בה ביקר בקבר רחל. אך אסתר פולארד, שהגיעה בעבר רבות לקבר רחל והשתתפה פעמים מספר בהפרשת חלה למען שחרור בעלה מהכלא, הרגישה כי הביקור בקבר רחל מהווה סגירת מעגל.