שכונת 'שמעון הצדיק'
שכונת 'שמעון הצדיק' צילום: שלו שלום/TPS

ארגון "עומדים ביחד" וארגוני שמאל נוספים יפגינו מחר (שישי) בשכונת שמעון הצדיק בירושלים במחאה על הריסת בית משפחת סאלחייה בשייח' ג'ראח.

מארגני ההפגנה מכנים את ההפגנה "הפגנת זעם", ומבקשים מפעילים להירשם להסעות להפגנה. "אחרי הגירוש האכזרי של משפחת סאלחייה מביתה בשיח' ג'ראח והריסתו - מחר תתקיים הפגנת זעם גדולה בשכונה", נכתב בחשבון הטוויטר של עומדים ביחד.

"ביום ראשון האחרון הגיעו כוחות יס"מ ומג"ב לבית משפחת סאלחייה, והרסו את המשתלה המשפחתית", הוסיפו. "המשפחה התבצרה, והצליחה למנוע את הריסת הבית, אבל כעבור יומיים, באמצע הלילה, המשטרה עצרה את בני המשפחה בברוטליות והשלימה את ההריסה. בשישי הקרוב, בהנחה שמזג האוויר יאפשר זאת, נגיע לשכונה להפגין נגד העירייה, הממשלה, והמשטרה - ובעד סיום הכיבוש, חופש לשייח' ג'ראח, וצדק למשפחת סאלחייה".

מאור צמח יו''ר לך ירושלים, ומתן פלג יו''ר תנועת אם תרצו, מסרו לערוץ 7: ''לפנינו כרונולוגיה בזמן אמת של הצתת חבית תבערה מכוונת מבלי לקחת אחריות על ההשלכות. בדיוק באותו אופן הפך העימות המקומי והזוטר בשנה שעברה בשייח' ג'ראח, לאחר ההפגנות והסילופים של ארגון שלום עכשיו, לאירוע בינלאומי ולבסוף גם למלחמה".

לדבריהם, "אין דרך אחרת להסביר את המילים 'הפגנת זעם' מאשר הסתה לאלימות תוך כדי ניסיון להצית זעם ברחבי התושבים בשכונה ובכלל. את ההשלכות חווים גם יהודי השכונה, תושבי העיר ומדינת ישראל כולה. אנו קוראים למשטרת ישראל לפעול מבעוד מועד כדי למנוע 'הפגנות זעם' שמטרתן היחידה היא לייצר עוד כאוס ואלימות בירושלים ובמדינת ישראל כולה, באצטלה הקבועה של דאגה לזכויות אדם".