איתמר בן גביר
איתמר בן גביר צילום: Olivier Fitoussi/FLASH90

הבוקר (11:30) נקיים מחאה מול תיכון ליד"ה, שמזמין משפחות של מחבלים להרצות בפניו תלמידיו שאוטוטו מתגייסים לצה"ל.

מנהל בית הספר ארז הקר, אמנם מתגאה שבית הספר הוא "אי של ליבראליות ופלורליזים" בין שורה ארוכה של תיכונים ירושלמים, אולם בפועל היה זה אותו מנהל שכאשר תלמידים ביקשו להזמין אותי לבית הספר - הוא יצא חוצץ נגד ההחלטה ואמר שהוא לא מוכן שישמעו גזענים בבית הספר.

לא משנה שהקר מעולם לא שוחח איתי, לא שמע את דבריי שלא באמצעות כלי שני, מתעלם מהעובדות שבכל ראיון שלי אני מדגיש שלא שנאת ערבים מניעה אותי אלא אהבת ישראל. הוא אף מצפצף על שני פסקי דין של בית המשפט העליון, שפה אחד, בהרכב של תשעה שופטים, דחו עתירות למנוע ממני לרוץ לכנסת בטענה שאני גזען... כאשר נשאל הקר איך הוא מרשה לעצמו להתעלם מאותם פסקי דין של הערכאה הכי חשובה בישראל, הוא טען שהוא "יותר חכם מהשופטים" - כך נראית הדמוקרטיה על פי השמאל הקיצוני הצבוע: הם מנופפים בבתי המשפט כל אימת שמתאים להם, מדברים על החובה להישמע לשופטים ועקרון ההיררכיה במערכת אכיפת החוק (בעיקר כאשר בית המשפט העליון בשלל החלטות פוסק נגד ההתיישבות, נגד ממשלת ימין וכדומה), אבל מצפצפים על החלטותיו כשלא נוח - אחלה מסר חינוכי לתלמידים...

אבל אותי אכזבו במיוחד שתי תגובות של אנשים שאת בני זוגם אני מכיר.

יוסי חביליו, בעלה של ליאורה חביליו, פרקליטת מחוז תל אביב ושירי מרזל, רעייתו של יגאל מרזל מנהל בתי המשפט ומועמד לכהן כשופט בבית המשפט העליון.

מרזל היא חברת מועצת ההורים שמגבה את בית הספר בדו פרצופיות שלו וביום יום היא ממנכל"ת את מכון הרטמן, שמציג עצמו כמרכז פלורליסטי למחקר הגות וחינוך יהודי. ואילו חביליו עצמו, סגן ראש עיריית ירושלים, שדואג לעשות קמפיין בעד הזמנת המחבלים ונגד הזמנתו של בן גביר להרצות; מציג עצמו כאיש נאור וליבראלי אשר פועל למען חופש הביטוי בירושלים - והצביעות חוגגת.

אמנם חובה לציין כי אכן דעותיהם של בני זוג אינם בהכרח זהות וייתכן וחביליו (הפרקליטה) ומרזל (השופט) אינם שותפים לצביעות ולדו פרצופיות, אבל כפי שנאמר לא אחת אדם הוא תבנית נוף מולדתו ומטריד מאוד שדווקא אלה מצאו לעצמם בשצף קצף לתמוך בהבאת משפחות מחבלים לבית הספר ולגבות אותו באופן מוחלט כשבחר למנוע הזמנתי ולא לתת לתלמידים להיחשף לדעות אחרות ושונות.

מרזל וחביליו לא לבד. חלק גדול מההורים בליד"ה משמשים בתפקידי מפתח בציבוריות הישראלית, בעיקר בעולם המשפט והאוצר ומחזיקים בדיוק באותה משנה ואג'נדה דו פרצופית - תעודד בשם חופש הביטוי הסתה נגד צה"ל, שיח עם מי שפוגע בחיילנו ואנטי מדינת ישראל והכל בשם הדמוקרטיה, חופש הביטוי וקבלת השונה והאחר, אך בד בבד סתום את הפה של אנשי ימין, תאסור הזמנת בן גביר לבית הספר והכל כדי לא לחשוף אותם לדעות שהמנהל והצוות החינוכי בזים להן.

המנהל הקר לא הסתפק בכך. כדי למנוע מהתלמידים לשמוע את המפגינים מבחוץ ולאטום את בית הספר לקולות אחרים הוא גם בישר בערב שבת להורי התלמידים שמחוץ לבית הספר מתכוונים להגיע אנשים חשוכים ואלימים וכדי לגונן על תלמידיו (ממש כך!) הוא יאסור עליהם לצאת להפגנה ולהשתתף בה - תרגיל בזוי שמתאים לרוסיה בימים החשוכים שלה; תתייג את מתנגדיך כאלימים ופרימטיביים ואז תוכל לסתום להם את הפה ועוד תרוויח נקודות.....

אבל המזל הגדול שהתלמידים של הקר והילדים של ליד"ה יותר חכמים מהמנהל.....ביומיים האחרונים פנו אלי עשרות תלמידים מליד"ה ואמרו שהם מתנצלים על שבית הספר נוהג בצביעות, דו פרצופיות ומתביישים במנהל שקלונו נחשף והאג'נדה האנטי דמוקרטית שלו זועקת!

אותם תלמידים ביקשו לשמוע גם אותי ועושים זאת בצורה בלתי אמצעית וישירה כיאה לתלמידים אשר מגלים עצמאות מחשבתית ורצון אמיתי לחקור ולשמוע את האחר.

תלמידים רבים אחרים סיפרו לי שייצאו מההרצאות של אותן משפחות מחבלים למרות שחלק מהמורים הודיעו להם שיש חובת נוכחות וחייבים להגיע להרצאה ההזויה. אותם תלמידים שאלו אותי כיצד בית הספר נותן במה למי שקרובי משפחתם ביקשו לפגוע בחיילי צה"ל ונהרגו כאשר הם זרקו בקבוקי תבערה על חיילים (וטוב שכך) וכרגע מזמינים אותם להרצאה בפני תלמידים שעוד שנה מתגייסים לצה"ל....

נכון, בתוך הפורום הזה שנקרא "משפחות שכולות" יש גם אחרים כמו משפחת א - ראבי שאמנם לא השתתפה בזריקת אבנים ובקבוקי תבערה, אולם בבית הספר לא מצאו לנכון לספר לתלמידים - עד לטור זה- שספק רב אם מי שפגע בא- ראבי היו יהודים ובימים אלה מתנהל משפט בנושא שבו עולות ספקות ושאלות רבות אם אכן לא מדובר בחיסול חשבונות פנימי ולא בפעולת "טרור" של יהודים.

בין כך ובין כך. הסיפור של ליד"ה הוא מיקרו קוסמוס של שמאל ישראלי צבוע במיוחד. הם שולטים בעולם המשפט והכלכלה, הם פועלים בשם הדמוקרטיה והחופש להביע דעה, אך בפועל הם סותמי פיות גדולים אשר עושים מעשה זימרי ומבקשים שכר כפנחס ומבלי להתבלבל מכניסים לבית הספר תומכי טרור אך מבקשים להשתיק את אוהבי מדינת ישראל!