לפיד לעו"ד אליעד שרגא: אל תדאג, נעביר את החלטה חזקי ברוך

השר יאיר לפיד עצר לפני ישיבת הממשלה בהפגנת תנועת 'חקירה עכשיו' הדורשת להקים ועדת חקירה לפרשת הצוללות וממתינה להחלטת הממשלה הצפויה בנושא.

במהלך שהותו באזור ההפגנה, ניגש אליו יו"ר התנועה לאיכות השלטון עו"ד אליעד שרגא. לפיד אמר לו: "אל תדאג, נעביר את ההחלטה היום".

לפני כן הגיעה 'שיירת הצוללות' מלטרון לירושלים.

הפעילים קיבלו את פני חברי הממשלה עם מייצגי צוללות וקראו להם להצביע פה אחד בעד הקמת ועדת החקירה.

אליעד שרגא: נמשיך ולא נרפה עד שימצה הדין

השר אלי אבידר אמר לערוץ 7 לפני כניסתו לממשלה כי ר"אש הממשלה נפתלי בנט יעשה טעות אם ימנע בהצבעה להקמת ועדת חקירה בפרשת הצוללות. כל מי שיצביע נגד יהיה בצד הלא טוב של ההיסטוריה".

השר אלעזר שטרן הוסיף, "חשוב שתקום ועדת חקירה בפרשת הצוללות. אני לא מבין את ההתנגדות של בנט ושקד".

מוקדם יותר נודע כי שר המשפטים גדעון סער יציע לממשלה בדיון היום שהרכב ועדת החקירה לצוללות יהיה בן חמישה חברים. זאת, לאחר שהתייעץ בנושא עם נשיאת בית המשפט העליון, בהתאם לאמור בסעיף 3 לחוק ועדות חקירה.

לאחר התייעצות שקיים שר הביטחון בני גנץ עם השר סער הוגש לממשלה תיקון להצעת ההחלטה בנוגע להקמת ועדת החקירה לרכש הצוללות וכלי השיט ברוח זו.

"שר הביטחון מעוניין בהרחבת מספר החברים לאור המומחיות הנדרשת במספר היבטים- בהיבט המשפטי, בהיבט של תהליכי רכש וביטחון, ובהיבט של קביעת מדיניות והתנהלות ממשלתית. עוד מציע שר הביטחון כי אחד הנציגים שיתסוופו ישמש כ'נציג ציבור' על מנת להגדיל את אמון הציבור בעבודת הוועדה", נמסר מטעם גנץ.