יו"ר עוצמה יהודית, חבר הכנסת איתמר בן גביר, הגיע הבוקר (ראשון) בעקבות פניית הורים של תלמידי תיכון ליד"ה בירושלים להפגין בשערי המוסד החינוכי נגד אירוח משפחות של מחבלים.

הנהלת בית הספר אסרה על התלמידים בתחילה לצאת אל בן גביר. מנהל התיכון היוקרתי טען כי מדובר בהפגנה של אנשים "אלימים" ולכן לא תתאפשר יציאת התלמידים להשתתף במחאה.

במהלך ההפגנה הביעו עשרות תלמידי התיכון תמיכה במאבק שהוביל ח"כ בן גביר, נגד החלטת הנהלת התיכון לקיים מפגש עם משפחות של מחבלים. התלמידים קראו קריאות נגד ארגון משפחות המחבלים וחלק מהתלמידים שלא הורשו לצאת משערי התיכון ולהפגין הביעו תמיכה במאבק.

לדברי ח"כ בן גביר, "הנהלת בית הספר מתנהלת בצביעות ודיקטטורה. מצד אחד רוצים לחשוף את התלמידים לדעות משפחות של מחבלים ומצד שני מתנגדים לחופש הביטוי ואוסרים על התלמידים להשתתף בהפגנת נגד".

בן גביר המתנגד להרצאות משפחות של מחבלים בבתי ספר הוסיף כי לא ייתכן שארגונים בעלי אופי קיצוני אשר מגלים הבנה ואמפטיה כלפי משפחות "השכול" של הטרור, יורשו להיכנס למוסדות חינוך ולהשמיע את האג'נדה שלהם לתלמידי תיכון, מה גם שחלקם של ההורים והתלמידים עצמם מתנגדים.

לדבריו, "להבדיל אלף אלפי הבדלות, בתיכון ליד"ה בקשו לארח אותי בעבר, אולם המנהל התנגד בטענה שהוא לא מוכן לחשוף את התלמידים לדעות קיצוניות. דעותיי אינן קיצוניות, ואני כמובן לא משווה את עצמי למשפחות של מחבלים, אבל מדהים שאותו מנהל מאפשר הכנסת תומכי טרור לבית ספר, רוצה לסתום את הפה לח"כ ציוני, אוהב ישראל, ואוהב את מדינת ישראל שפועל למען העם הזה".

יו"ר הבית היהודי וסגנית ראש עיריית ירושלים חגית משה הגיבה לכוונת תיכון ליד"ה לקיים אירוע בשיתוף משפחות מחבלים: "מדובר באירוע מעוות ולא ראוי, שאסור שבכלל יעלה על דעת צוות חינוכי בישראל ובטח ובטח בירושלים. אני קוראת לתלמידי בית הספר והוריהם להחרים את הפעילות ולמחות נגד קיומה. אסור לנו לקחת חלק בטשטוש הגבולות המוסריים שבין טוב ולבין רע".

בן גביר בעימות בכניסה לתיכון ליד"ה

צילום: ערוץ 7
צילום: ערוץ 7
צילום: ערוץ 7
צילום: ערוץ 7
צילום: ערוץ 7
צילום: ערוץ 7
צילום: ערוץ 7
צילום: ערוץ 7
צילום: ערוץ 7