ראש האגף לסיכול פשיעה בחברה הערבית ניצב ג'מאל חכרוש, תועד בחודש ספטמבר 2020 כשהוא נתקל בפצוע מדמם בכפר כנא ולא עוצר לרגע להגיש לו סיוע.

בעקבות האירוע הוא הוצא לחופשה עד לסיום בירור המקרה.

באותה תקופה כיהן במשטרת ישראל כראש המינהלת לשיפור שירותי המשטרה עבור הציבור הערבי.

מאוחר יותר פונה הפצוע לבית החולים כשהוא מחוסר הכרה ושם נקבע מותו, כך שמדובר למעשה בזירת רצח בה שהה "הניצב המוסלמי הראשון" במשטרה ולא שהה להגיש סיוע.

על פי הדיווח של ג'וש בריינר ב'הארץ', התיעוד הוא ממפעל "ברזל כנא" בכפר כנא. בעלי המפעל, בני משפחת אמארה, מצויים בסכסוך משפחתי על רקע חלקת אדמה שברשותם.

חכרוש נכנס למפעל באותו היום בשעה 12:02, על מנת לשלם על הזמנה שביצע. באותו הזמן שוהים בקומה למעלה המנהל גאזי והדוד שלו פאדי. בנוסף אליהם היה שם עורך דין שהגיע למקום כדי להחתימם על מסמכים בנוגע לסכסוך האדמה.

על פי הדיווח חכרוש כבר הספיק לשהות בקומה בה שהו הדוד והאחיין, כשדלת זכוכית שקופה מפרידה בינו לבינם. הוויכוח בין בני המשפחה הפך לעימות פיזי, כשלפתע נגח פאדי בפניו של אחיינו מנהל המפעל. גאזי נשך בפניו בחזרה.

השניים יצאו מדלת המשרד לכיוון המטבח, שם פאדי נטל סכין ודקר את אחיינו בחזהו. בכוחותיו האחרונים גאזי הלך לעבר גרם המדרגות כשהוא אוחז בחזהו ומשאיר אחריו שובל של דם. הוא קרס על גרם המדרגות, אך נותר לנוע ולצעוק לעזרה.

הדוקר, פאדי, נעל עצמו במטבח והנוכחים במפעל ניסו להעניק טיפול רפואי לגאזי. המשטרה כבר הוזעקה על ידי עורך הדין שהגיע לשם, כשמשיחת הטלפון למוקד החירום אפשר להתרשם מדחיפות המקרה. "מישהו דקר מישהו בסכין, בבקשה מהר מהר אמבולנס, הפצוע לא בהכרה", הוא הפציר במוקדנית.

6 דקות לאחר שנכנס חכרוש למפעל, במהלכן הספיק המפעל להפוך לזירת רצח כשניצב חכרוש עד לה, הוא יצא מהמשרד, ירד בגרם המדרגות, נתקל בנדקר המזיז את רגלו ונלחם על חייו, כמעט נפל מההתנגשות בפצוע המדמם, וממשיך לעבר היציאה בלי להביט לאחור.

הדוקר, פאדי, תיאר בעדותו: "הגעתי למשרד, ישבתי ככה, קצת קפה. אנחנו יושבים - מי נכנס? ג'מאל חכרוש. חכרוש הוא קצין, מפקד קצין". לאחר מכן תיאר: "גאזי החזיק אותי והתחיל להוציא אותי לאט לאט מהמשרד לכיוון המעבר, כי היו שם אנשי עסקים והיה ג'מאל חכרוש, וגאזי לא רצה שיראו שהוא מתנהג ככה. כולם יצאו מהמטבח, אני לא יודע למה יצאו. היו אנשים ביניהם, ג'מאל חכרוש, שהפרידו. בסוף נשארתי לבד במטבח אז נעלתי את הדלת וחיכיתי עד שבאו שוטרים".

"זה אדם צריך לעזור לי, ראה הכל", אמר. "הוא ראה שאני יושב ושיצאתי וגם שהותקפתי. הלכתי לעברו ואמרתי לו 'תראה מה שעשה לי'. לא יודע מה הגיב ומה אמר, רק שג'מאל חכרוש ידבר מה היה". התיעוד ופרטי האירוע התפרסמו לאחר ש"הארץ" פנה לבית המשפט המחוזי בנצרת ודרש לקבלם.

ממשטרת ישראל נמסר: "מדובר באירוע רצח שאירע בספטמבר אשתקד בכפר כנא. עם סיומה של החקירה, הוגש נגד הנאשם כתב אישום חמור בגין רצח. למותר לציין כי המשפט עודנו מתנהל, וניצב חכרוש הינו עד תביעה בתיק. לאור האמור ומטבע הדברים, אין באפשרותנו להתייחס לטענות העולות בפנייתך".