מנכ"ל בפורום המשפחות השכולות לח"כ בן גביר "טרוריסט" ערוץ כנסת

ועדת החינוך של הכנסת דנה היום (שני) בנושא כניסת גורמי חוץ למערכת החינוך בישראל, ובמהלך הדיון נרשם עימות קולני בין ארגון ''המשפחות השכולות'' שמאגד גם משפחות של מחבלים לבין ח"כ איתמר בן גביר ממפלגת עוצמה יהודית.

בן גביר ציטט ראיון שהעניק רמי אלחנן שהיה מנכ"ל הפורום וכיום הוא אחד האנשים הבולטים בהרצאות בבתי הספר מטעם הארגון שאמר: "אין הבדל בין המחבל המתאבד שרצח את בתי, לטייס בחיל האוויר. אני לא רואה הבדל בין הטייס שמפיל פצצה בעזה, לבין המחבל שהרג את בתי.

עוד התבטא אלחנן: "הבת שלי נרצחה בגלל שאנחנו כובשים. המחבל המתאבד שרצח את בתי היה הגון מספיק כדי להרוג את עצמו, שוטר מג"ב שהרג בשגגה ילדה פלסטינית בילה באותו ערב ולא עמד לדין, שוטרי מג"ב רוצחים".

לדברי בן גביר, "את האדם הזה אתם מכניסים לבתי הספר בשם משפחות שכולות, בשם הדמוקרטיה, ללא שום איזון. מישהו צריך לתת את הדין, איך ייתכן שמי שקוראים לחיילי צה"ל רוצחים, שולחים אותם להרצות בפני התלמידים שלנו ולהרעיל אותם, זה לא נתפס בעיני".

יובל רחמים, מנכ"ל שותף בפורום המשפחות השכולות, כינה את בן גביר "טרוריסט". בדיון תקף ח"כ בן גביר את החלטת משרד החינוך לאשר לארגון ''המשפחות השכולות'' להרצות בפני תלמידים. "אתם בעד לרצוח את חיילי צה"ל", אמר בן גביר לחברי הכנסת עופר כסיף ומוסי רז. "החברים הטרוריסטים שלך זה בסדר, כל אלה שאתה מתחבק איתם", אמר בן גביר לכסיף.

בן גביר טען שלא יתכן שתלמידים ישמעו את מי שרצה לפגוע בחיילי צה"ל ולא את הצד השני לצורך האיזון, כמו שקרה בתיכון ליד"ה, שם אסרו על ח"כ בן גביר להיכנס ולדבר בפני התלמידים.

בן גביר פנה לנציגת משרד החינוך ושאל איזו בקרה יש במערכת משרד החינוך, איך מגיעים למצב שקרוב משפחה של זורק בקבוק תבערה על חייל יכול להיכנס לבית ספר, אבל לח"כ בן גביר אומרים לא".

"מה שקורה בפועל היום זה שכל מנהל עושה מה שבא לו, איש הישר בעיניו יעשה", מחה בן גביר. בתשובה הודיעה נציגת משרד החינוך כי לכל מנהל יש אוטונומיה לפעול עם הקהילה בבית ספר.

בסוף הדיון אמרה יו"ר הוועדה ח''כ שרן השכל כי יש כאוס מוחלט בקבלת ההחלטות על כניסת ארגונים לבתי הספר, ואמרה כי משרד החינוך צריך לעבור על כל 3000 התכניות הקיימות ורק מי שהוכתר כ'ירוק' יכול להיות מאושר לאחר הפיקוח.