גרשון הכהן
גרשון הכהן צילום: אלירן אהרון

האלוף (מיל') גרשון הכהן, לשעבר מפקד הגיס המטכ"לי וחבר תנועת הביטחוניסטים, מתייחס לקריאות לפרק את גדוד 'נצח יהודה' לאחר מותו של קשיש פלסטיני שנעצר בידי חיילי הגדוד.

"הרמטכ"ל קבע אמירה ברורה מה לא בערכים של צה"ל, קבע שהתוצאה לא רצויה ושההתנהלות לא רצויה, אבל מעבר לזה לפרק את הגדוד זו היסטריה חסרת בסיס שגם לא מבינה מה הגדוד הזה וכמה צה"ל זקוק לו", אמר הכהן בראיון ל-103FM.

לדבריו, "גם אלוף הפיקוד נתן תמיכה מלאה לגדוד הזה. זה לא נכון הגדוד הזה כל הזמן מעורב, הוא עושה עבודת קודש. אנחנו חייבים לוחמים שיודעים למה הם נמצאים שם, אנחנו נמצאים שם כדי להגן על עם ישראל ומדינת ישראל באזור יהודה ושומרון. הם עוסקים בפעילות מבצעית כמו כל גדודי צה"ל ביהודה ושומרון וההישגים שלהם גבוהים והנחישות שלהם גבוהה".

"החיילים צריכים לקבל גיבוי. הבעיה היא של המפקדים והרמטכ"ל סימן את האמירה בלא רק הענשה של המפקדים אלא גם בהרחקתם. המפקדים בשטח הם אלו שקובעים את ההתנהלות. מבחינה זו אלוף הפיקוד והרמטכ"ל קבעו באופן שלא מובן לשתי פנים מה הציפיות. יחידה צבאית יש לה כל יום מרחב טלטלה וצריך ליישר את הכיוון. יחידה צבאית זה לא רכבת, גם רכבת נופלת מהמסילה ומרימים אותה חזרה אבל יש מסילה. התנהגות אנושית היא דבר שמחייב כל יום בירור, דיבור, סנכרון וכיוון", סיכם.