הזמר והיוצר שולי רנד הגיע היום (רביעי) לחדר החזרות כדי להתכונן לאירוע המרגש לציון 40 שנה לפטירת הרב צבי יהודה הכהן קוק שייערך בשבוע הבא.

האירוע יתקיים בבנייני האומה ביוזמת עיריית ירושלים ביום פטירתו של הרב, יום שלישי י"ד באדר א'. בערב המיוחד ישתתפו ויישאו דברים נשיא המדינה יצחק הרצוג, ראש העיר ירושלים משה ליאון, זקני רבני הציונות הדתית ותלמידיו של הרב צבי יהודה, ראשי ישיבות, רבנים ודיינים מתלמידיו.

רנד, בליווי להקת להבה, ישיר את שירו "בין קודש לחול" ואת שירו של הרב אברהם יצחק הכהן קוק "כשהנשמה מאירה". יחד עם רנד יופיעו באירוע גם ישי ריבו, עקיבא מרגליות, ירון בר וידידיה מאיר.

במהלך הערב תוצג מסכת של תולדות חייו ומורשתו של הרב צבי יהודה וקטעים מתורתו והנהגתו של ראש הישיבה שבעקבות פועלו ודרכו הוקמו עשרות יישובים ביהודה שומרון והגולן, ישיבות גבוהות והסדר, אולפנות, ישיבות תיכוניות ועוד.

במהלך יום ציון פטירתו יעלו תלמידיו ומוקירי זכרו לקברו בהר הזיתים ותתקיים סדרת שיעורים במשנתו של הרב. לאירוע המרכזי עתידים להגיע אלפי מבוגרים ובני נוער מכל רחבי הארץ, לזכרו של הרב אשר היה דמות יסוד בסיפורה של הציונות-הדתית, על כל גווניה.