חופה בשטח פתוח
חופה בשטח פתוח צילום: ISTOCK

מצבו של החתן בן ה-34 שנפל מגובה רב בעת שרקד על שולחן בחתונתו מוסיף להיות קשה בבית החולים שיבא תל השומר.

ד"ר ציון זיבלי, מנהלת מחלקת נוירוכירורגיה בבית החולים, עידכן "הבחור הגיע אלינו שלשום לאחר שנפל באירוע משפחתי. הוא הגיע לפה מעורפל הכרה ומיד הורדם והונשם", תיאר ד"ר זיבלי ב"חדשות הבוקר".

"הוא עבר בירור די מהיר בחדר המיון ומצאנו שיש לו חבלת ראש קשה ודימום מוחי נרחב. הוא הועבר בדחיפות לחדר הניתוח, עבר ניתוח מציל חיים ראשוני ומשמה הועבר ליחידה לטיפול נמרץ נוירוכירורגית".

"מצבו קשה, הצוות במחלקה נאבק על חייו. ליבנו עם המשפחה. הוא עבר אתמול בערב והיום בבוקר הערכה נוספת, מראה התייצבות במצבו, אבל מצבו עדיין קשה. אנחנו מקווים שבימים הקרובים נראה איזשהם מדדים שיראו שיפור במצבו, ולא נצטרך לבצע התערבות ניתוחית נוספת. חבלות ראש זה דבר שקשה מאוד לטפל בו, הטיפול בחבלות ראש מאוד מורכב. התמותה והתחלואה מחבלות ראש מאוד קשה. בבית החולים שיבא אנחנו נאבקים בחינוך ובהדרכה כדי למנוע חבלות ראש, בין אם ביום ביום או באירוע מצער שהיה אפשר למנוע כמו זה".

פרופ' ארנון אפק, המשנה למנהל בית החולים שיבא, הוסיף: "היינו בשוק כשעברנו על המקרה של החולה. הפגיעה שלו קשה, לא ציפינו לדבר כל כך קשה. ד"ר זיבלי, הצוות ומנהלת טיפול נמרץ נוירוכירורגיה עושים מאמצים גדולים מאוד כדי להגן עליו. אם יש משהו שאנחנו יכולים ללמוד מזה, זה להיות מאוד זהירים עם ההנפות".

"הצעקות של הכלה לא יוצאות לי מהראש"