אורון שאול והדר גולדין
אורון שאול והדר גולדיןצילום: באדיבוצ המשפחות

יו"ר מטה הנוער של להשבת הבנים אביחי בקרמן קורא בראיון לערוץ 7 לממשלת בנט לפעול להשבת הבנים.

"ביום שישי האחרון צוין שבוע ה-200 להשבת הבנים כלומר ארבע שנים וחצי שאנו עומדים וקוראים לממשלת ישראל להחזיר את הבנים הדר גולדין ואורון שאול ולהשיבם הביתה. אלו הבנים של כולנו והם אינם הפקר, אנחנו מחכים לשובם כבר שנים ומזמן היו אמורים לחזור אם ממשלות ישראל היו פועלות נכון".

"אני חושב שבין היתר הסיבה לכך שהבנים עדיין לא שבו", אומר בקרמן, "היא מכיוון שישנה תופעה רווחת שבה חברי כנסת נעדרים לחץ מזה שבע שנים וחצי ולא נוקטים דבר בכדי להשיב את הבנים. מטה הנוער ביחד עם עם ישראל קוראים לשינוי המצב העגום הזה. אנו זוכים להתעלמות חוזרת ונשנית מצד חברי הכנסת והשרים".

אתמול השר ליברמן התייחס להתבטאות של ח"כ אמילי מואטי לפיה, יש התקדמות בנושא עסקת שבויים. "בכנסת הזאת יש הרבה ח"כים צעירים, ושרים צעירים ולא מנוסים, ויש דברים שהשתיקה יפה להם, בטח מחברה בוועדת חוץ וביטחון. עצם העיסוק בדברים האלו ברבים, מעל גלי האתר, זה לא תורם לקידום אותם עניינים. בטח עסקת שבויים".

"השר ליברמן וח"כ מואטי אמרו שיש להם איזו דרך חדשה ומתקדמת שבעזרתה ישיבו את הבנים", אומר בקרמן, "אך לאחר כל כך הרבה שנים של ציפייה אנו אומרים די לדיבורים. כבר שנים שאנחנו שומעים על תוכניות כאלה ואחרות אך פעם אחר פעם מתאכזבים. הכותרות האלה נועדו אך ורק כדי להרוויח זמן וזה נראה שהשבת הבנים פשוט לא בסדר היום של חברי הכנסת והשרים. על חברי הכנסת מוטלת החובה לשנות את סדר העדיפויות ושנושא השבת הבנים יהיה בראשו.