השופטים החדשים לעליון
השופטים החדשים לעליון צילום: הרשות השופטת ותומר יעקובסון

הועדה לבחירת שופטים בחרה היום (שני) ארבעה שופטים לבית המשפט העליון: השופטת גילה כנפי-שטייניץ, השופט חאלד כבוב, עו"ד יחיאל כשר והשופטת רות רונן.

חבר הוועדה, ח"כ שמחה רוטמן התנגד לכל המועמדים. שרת הפנים איילת שקד תמכה במועמדות כשר ושטייניץ, הנחשבים ליותר שמרנים, נמנעה בהצבעה על כבוב והתנגדה בהצבעה על רונן.

השופטת שטייניץ מונתה בספטמבר 1993 לכהונת שופטת בית משפט השלום בירושלים. במאי 2006 מונתה לכהונת שופטת בית המשפט המחוזי ירושלים ובמרס 2016 מונתה לכהונת סגנית נשיא בית המשפט המחוזי בירושלים.

השופט כבוב מונה בספטמבר 1997 לכהונת שופט בית משפט השלום בנתניה. ביוני 2003 מונה לכהונת שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו ובספטמבר 2017 מונה לכהונת סגן נשיא בית המשפט המחוזי תל אביב-יפו.

עו"ד כשר הוא שותף וראש מחלקת הליטיגציה במשרד (הממוזג) תדמור לוי ושות'.

השופטת רונן מונתה ביוני 1995 לכהונת שופטת בית משפט השלום בתל אביב. במאי 2005 מונתה לכהונת שופטת בית המשפט המחוזי תל אביב. משנת 2010 מכהנת כשופטת במחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל אביב.

מפלגת הציונות הדתית הגיבה לבחירת ארבעת השופטים החדשים, "איילת, את יכולה לרמות את כל האנשים חלק מהזמן וחלק מהאנשים כל הזמן. אבל את כבר לא יכולה לרמות את כל האנשים כל הזמן. 'הדיל' שהיית שותפה לו היום הוא כישלון מחפיר של מי שהבטיחה לנצח על בג"צ.

עוד נמסר בהודעת המפלגה,"הנזק לדמוקרטיה הישראלית ממינוי ארבעת השופטים היום שינציחו את החונטה המשפטית השלטת בחגיגות הניצחון, יורגש עוד שנים רבות. כדי לא להרגיז את השותף עבאס לא היה בכוחך אפילו להתנגד למינויו של כבוב אשר נפגש עם תומכי טרור ופגע במשפחות השכולות. היום הוכח שוב שאת וחבריך בימינה הם אסקופה נדרסת בדרך למימוש וביסוס שלטון השמאל במדינת ישראל. נחליף אתכם הכי מהר שאפשר בהנהגה יהודית, ציונית ולאומית לישראל".

איילת שקד בועידת מקור ראשון ועידת מקור ראשון

שר המשפטים גדעון סער אמר בפתח ישיבת הוועדה כי "על הועדה לבחירת שופטים מוטלת אחריות כבדה. בבחירת שופטי ישראל בכלל ובעיצוב דמותו של בית המשפט העליון בפרט".

"הצעה זו משקפת את הבחירה הנכונה על פי שלושת המדדים שקבעתי כמצפן: מצוינות. איזון. גיוון. ההצעה שאביא ושאני מקווה שהועדה תאשר אותה ברוב הנדרש לפי חוק כוללת מועמדים מעולים שבמעולים. גביש של איכות שיוסיף כוח מקצועי משובח לערכאת השיפוט הבכירה שלנו", אמר סער.