רוני ססובר
רוני ססוברצילום: עופר עמרם

יו"ר מפלגת נעם ח"כ אבי מעוז (הציונות הדתית) הודיע כי עו"ד רוני ססובר תנהל את השדולה 'לחיזוק ושימור הזהות היהודית של המדינה'.

ססובר (40), מתגוררת בתל-אביב, נשואה לגיל, ואם לארבעה ילדים. בנוסף היא מכהנת כמנכ"ל 'פורום הורים למען המסורת' שנלחם למען חינוך למסורת יהודית.

ססובר היתה מועמדת ''ימינה'' לכנסת ובחודשים האחרונים תקפה בחריפות את החלטת בנט ושקד להקים ממשלה עם רע''מ ומפלגות השמאל הקיצוני.

ח"כ מעוז: "ברוך ה' שמחתי שרוני נענתה לפנייתי לשמש כמנהלת השדולה לחיזוק ושימור הזהות היהודית של המדינה, אני שמח על כך, כי זה מוכיח, שרוב רובו של עם ישראל, רוצה את הזהות היהודית רוצה שילדיו יקבלו את החינוך המינימלי של הכרת המורשת והכרת הערכים שחשובים לכולנו".

עו"ד רוני ססובר: "אני שמחה להתחיל לעבוד איתך. אני בטוחה שנצליח להבהיר לעם ישראל שלא צריך להיות דתי כדי לאהוב את הזהות היהודית שלנו, אני בטוחה שנצליח".

השדולה לחיזוק ושימור הזהות היהודית של המדינה הושקה בתחילת החודש. בראש השדולה עומד יו"ר מפלגת נעם ח"כ אבי מעוז ובהשקה השתתפו ראש האופוזיציה בנימין נתניהו, ח"כ דודי אמסלם, ח"כ יעקב מרגי, ח"כ מיכאל מלכיאלי, ח"כ אוריאל בוסו, ח"כ משה אבוטבול וח"כ יוסי טייב.

ח"כ מעוז פתח את הדיון ואמר, "אני שמח לפתוח את השדולה. המושג ההפוך מהמדינה היהודית, זה 'מדינת כל אזרחיה'. תרבות הפוסט מודרנה רוצה למחוק את הזהויות. החל מהזכות האישית, עבור לזהות המשפחה, וממשיך בטשטוש זהות הלאום. אני שומר את תעודת הזהות שלי, שכתוב הלאום יהודי. לא מוכן להחליף את תעודת הזהות. המטרה הבאה שלהם היא למחוק את הזהות היהודית של המדינה. אנחנו נילחם נגד כל הרפורמות הללו, שפוגעות ברבנות הראשית ומטשטשות את הזהות שלנו".

עוד הוסיף כי "חיזוק ושימור הזהות היהודית של המדינה מתבטא גם בשמירה על הכותל, מקום קודשנו. היחס למסתננים גם הוא קשור לזהות היהודית של המדינה, וזה מה שנעשה במסגרת השדולה".

ראש האופוזיציה בנימין נתניהו אמר, "אני רוצה להודות על השדולה ועל המאמץ רב השנים. אני ואבי מכירים עשרות שנים ועבדנו ביחד למען אחינו מברית המועצות. אני מאוד מעריך את המחויבות שלך. אנחנו מחוברים לארץ הזאת, לאמונה שלנו, ללאום שלנו. אתה מיטיב להבין מכולם שאנחנו לא יכולים להיות בלי השורשים שלנו".

ח"כ דודי אמסלם הוסיף כי השדולה שהקים מעוז, היא "אחת השדולות החשובות ביותר בכנסת ישראל. המצב במדינה מוכיח שחייבים שתהיה שדולה כזאת. זה באמת מחמם את הלב, שיש כאלה שמבינים את המשמעות של המלחמה הזאת".

פורום הארגונים למען המשפחה בירך על הקמת השדולה לזהות יהודית בכנסת. "מדינת ישראל מצויה מזה עשור תחת מתקפה כנגד התרבות והאמונה היהודית", נמסר. "במסגרת מערכה זו מתבצע "סיכול ממוקד" כלפי מנהגי ומסורת ישראל בכל מישור אפשרי. לבנת היסוד של העם היהודי שהנה המשפחה הנה יעד מועדף במסגרת מתקפה זו".

לדברי הפורום, "הגדרת המשפחה מורחבת באמצעות התקינות הפוליטית שמתפשטת .היום כבר ברור כי היעד ארוך הטווח הוא פירוקו של מוסד המשפחה כחלק ממהלך נרחב של פירוק קשרי קהילה ולאום. הציבור מואבס במושגי חלקלקות ויעדים כגון 'שיויון מגדרי' אשר ברור כי הנם כסות להעצמת אפליית גברים הקיימת כבר כעת ולפילוג ואיבה בין המינים. לכן חיזוק ערכי היהדות ותרבותה הנם צו השעה".