ברק רביד
ברק רביד צילום: ערוץ 7

הפרשן המדיני של אתר "וואלה", ברק רביד, התייחס היום (רביעי) להודעת משרד החוץ ביחס למשבר בין רוסיה לאוקראינה, וכינה אותה "הודעת דרדלה".

כזכור, משרד החוץ הישראלי התייחס לראשונה למשבר בין אוקראינה לרוסיה ופרסם הודעה רשמית המצדדת באוקראינה אך לא מגנה את התנהלותה של רוסיה. "אדם שנחת מהמאדים ויקרא את הודעת משרד החוץ יכול לטעות ולחשוב שבאוקראינה התרחש אסון טבע כלשהו כתוצאה מכוח עליון", כתב רביד בחשבון הטוויטר שלו.

ביחס לכותרת 'הארץ' כי גורם מדיני אמר על הודעת התמיכה של ישראל באוקראינה: "עשינו את המינימום המתבקש כדי שנוכל לחזור לעשות קולות של שטיח", ברק רביד כתב: "דברי הבל מוחלטים. זה מדהים שהשטויות האלה יוצאות מלשכת ראש הממשלה. ועוד פעם שנייה השבוע. אם מישהו שם חושב שזה ייגמר בהודעה הדרדלה הזו הוא חי בסרט (או בשטיח)".

כפי שפורסם, ראש הממשלה נפתלי בנט, שר החוץ יאיר לפיד ושר הביטחון בני גנץ קיימו התייעצות מדינית שבסופה נמסר ממשרד בחוץ כי "ישראל שותפה לדאגה הבינלאומית מהצעדים במזרח אוקראינה ומההסלמה החמורה שחלה במצב, מקווה שיימצא פתרון דיפלומטי שיוביל לרגיעה ומוכנה להתגייס לכך, אם תתבקש.

"ישראל תומכת בשלמותה הטריטוריאלית ובריבונותה של אוקראינה", נכתב. ''מדינת ישראל דואגת גם לשלומם של אלפי אזרחים ישראלים המתגוררים באוקראינה ולקהילה היהודית הגדולה שבה''.

עוד אמרו בירושלים כי ''ישראל ערוכה להעביר לאוקראינה סיוע הומניטרי מיידי בהתאם לצרכים שיעלו, ומקיימת על כך שיח עם הרשויות במדינה. ישראל ממשיכה בשיח קרוב עם שותפותיה על דרכים להשיב את המאמץ הדיפלומטי למסלולו".