הרב ראובן עוזיאל
הרב ראובן עוזיאל צילום: יוני קמפינסקי

אני חושב שהרעיון של בנט לנסוע למפגש עם פוטין הוא רעיון טוב. קודם כל, מפני שראיתי כמה תגובות לדבר [שליליות כמובן], ולכן חשוב לומר את ההיפך.

כי יש אנשים כאלו שברגע שאני קורה את מה שכתבו, אני יודע שהנכון ככל הנראה בכיוון ההפוך. אבל ברצינות יותר: עצם העובדה שראש ממשלת ישראל מסוגל להגות את הרעיון ולבצע אותו - זה מפעים!

מי היה מעלה על דעתו לפני - נאמר - חמישים שנה, שמדינת ישראל תתווך בין רוסיה לבין ארצות הברית ואירופה?!

ומי היה מעלה על דעתו לפני שבועיים, שיש סיכוי [גם אם נמוך] לתיווך כזה להצליח? והוא נסע בשבת. עם זאב אלקין [שמבחינה דתית - אני סומך עליו יותר...].

אין לי מושג מה נאמר שם [ואף אחד אינו באמת יודע, אל תאמינו ל"דיווחים של מקורבים למו"מ"], ומה יצא [ואם יצא] משם. אבל לנסות - חייבים. כן. חייבים!

יש מיליוני בני אדם בסכנה, ואיך יתכן שנעמוד מן הצד ולא נעשה כלום?! ואפילו קנאי הלאומיות הצרה יסכימו שיש אינטרסים יהודיים-ישראלים מאוד מורכבים, הן באוקראינה והן מסוריה, שמצדיקים את הניסיון. אז בנט מחפש כותרות? מצוין! כי ככה - הוא עושה! הוא מסתכן, וזה מעולה!

ממה נפשך: אם יצליח - קנה את עולמו. אם ייכשל - יימחק סופית, ונפתור את הוויכוח הפוליטי בימין, אחת ולתמיד. בכל מקרה, הרווחנו: ברמה הפוליטית הפנימית, ברמה הבינלאומית, ברמה היהודית, וברמה ה-"כלל יקומית" של תהליך הגאולה המתקדם עוד צעד, דרך מלחמה הזויה שאף אחד לא חזה ולא העלה על דעתו שתתרחש.

חוץ מהבעל הבית שלנו, הקב"ה, שממשך להתל בנו ולדחוף אותנו לכיוון "הנכון"! לכן, נאחל שבעזרת ה' [ממש!], יעשה יצליח!

הרב ראובן עוזיאל הוא רב היישוב טל מנשה