יונתן פרידמן ואיימי רפאלי
יונתן פרידמן ואיימי רפאלי צילום: נויה גינדיס

השומרון על המפה: יונתן פרידמן בן ה-19 ממושב סלעית בשומרון זכה אמש בתואר אלוף העולם באקרובטיקה לשנת 2022 יחד עם בת זוגו לצוות איימי רפאלי, בקטגוריית זוג מעורב בגילאי 13-19. אליפות העולם נערכה בבאקו שבאזרבייג'ן.

יונתן משרת כעת כחייל במעמד ספורטאי מצטיין והוא הבכור מבין 3 אחים שעוסקים בספורט גם הם. ליאת פרידמן אימו של יונתן סיפרה: "אנחנו גאים בו ושמחים שכל העבודה הקשה שלו מניבה פירות. מאושרים בשבילו. זה כל כולו. הוא בן טוב, אח טוב, חבר טוב. סיים כיתה י"ב בהצטיינות למרות הזמן הרב שהשקיע באימונים".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן העניק ליונתן מלגת ספורטאי מצטיין מספר פעמים, יחד עם מנהל מחלקת הספורט מאיר ברכיה. לכבוד הזכייה הוחלט להעניק לו מלגה נוספת.

טרם יציאתו לאליפות, יונתן התאמן באגודת בגין חולון תחת שרביטו של המאמן אמיר מוזס מאז היה בן 13 וחצי, ומאחוריו רצף זכיות ומדליות. הוא זכה שלוש פעמים בתואר אלוף אירופה, בשנת 2018 זכה במדליית כסף באולימפיאדת הנוער - כשהיה רק בן 15 ובשנה שעברה זכה בתואר סגן אלוף העולם. יונתן ואיימי מתחרים יחד כצוות כבר 4 שנים רצופות, ואף זכו בתואר אלוף ישראל לשנת 2022 בפעם הרביעית.


יוסי דגן ראש מועצה אזורית שומרון בירך את יונתן ושותפתו מיד עם ההודעה על זכייתו: "הבאתם הרבה גאווה למדינת ישראל ולשומרון. אנחנו כמועצה מבקשים לחזק את ידיכם, הספורט ובוודאי הספורט התחרותי הוא תחום שהופך יותר ויותר מרכזי וחשוב, כל תושבי השומרון גאים בהישג האדיר שלכם. אנו נמשיך לשים את השומרון במרכז המפה של מדינת ישראל בכל התחומים – גם בבניה, גם בחינוך גם בהתנדבות ובהחלט גם בספורט. אנו מזמינים את כל נוער השומרון לחלום, לגדול ולהצליח. השמיים הם הגבול".

לגמר התחרות שהתקיים אתמול עלו שש מדינות: ישראל, רוסיה, גיאורגיה, פורטוגל, ארה"ב ובולגריה. יונתן ואיימי ביצעו תרגיל גמר נפלא עליו קיבלו 29.4 נקודות - הציון הגבוה בכל התחרות כולה, וקטפו את תואר אלופי עולם. למקום השני הגיעו הצוות מפורטוגל עם ניקוד של 27.950 ובמקום השלישי הצוות מרוסיה 27.680.